Kepçe Kulak Nedir?

0 yorum

Kepçe kulak kulak kepçesinin baş ile normalden çok daha fazla açı yapması yani öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulak durumunda kulaklar sanki daha büyükmüş gibi görünür ve genellikle hastayı bu durum rahatsız eder. Gerçekte esas neden kulak kepçesinin bazı kıvrımlarının yetersiz olmasıdır.

Kepçe kulağın düzeltilmesi ancak ameliyatla yani cerrahi tedavi ile yapılabilir. Bunun dışında saç bandı takarak ya da bir takım yapıştırıcılar kullanmak durumu değiştirmez. Ameliyat yani en erken 6 yaşında okula başlamadan önceki devredir. Bu devrede kulak gelişiminin % 70-80′ i tamamlanmıştır. Ayrıca bu devrede yapılacak ameliyatın arkadaşlarının alay etmesi sonucu oluşabilecek psikolojik bozuklukları da önlemesi mümkün olur.

Kepçe kulak tedavisinde iple tedavi gibi yöntemleri önermiyorum. Bana gelen mektuplarda bu uygulamadan kısa süre sonra kulağın kısa sürede açıldığını hastalar bildirmektedirler. Kepçe kulak tedavisinde en sağlıklı ve kalıcı yöntem, kıkırdak dokusunun törpüleme ve dikişlerle şekillendirildiği ameliyat yöntemdir. Bu yöntemle sürekli kalıcı bir sonuç alınabilmektedir.

Silikon Göğüs Büyütme

0 yorum
Silikon protez ile göğüs büyütme, günümüzde meme büyütme konusunda en sağlıklı ve kalıcı yöntemdir. Hastalardan gelen mektupların çoğunluğunda göğüs büyütme konusunda krem ya da merhemlerin, ilaçların etkili bir çözüm olup olmadığı sorulmaktadır. Yine bu tip yollara başvuran hastalardan aldığım bilgilerin de ışığında bu tip ilaçların çok az bir büyüme sağladığı, ve ilaç bırakılınca göğüs büyüklüğünün hemen eski haline döndüğü anlaşılmaktadır. Bu ilaçların ömür boyu kullanılması mümkün değildir. Ayrıca doğal oldukları iddia edilse de birtakım hormonlar ve zararlı maddeler içerebilmeleri nedeniyle kanser ya da diğer hastalıklara neden olabilirler.

Bu sebeplerden dolayı bu çeşit ne olduğu bilinmeyen yöntemleri tavsiye etmiyorum. Silikon jel göğüs protezi uzun yıllardan beri göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılmatadır. Teknolojik olarak ta çok gelişmiş, günümüzde çok daha sağlam ve tibbi olarak güvenilir hale gelmiştir. Silikon göğüs protezi içinde silikon jel ve dışında silikon kılıftan oluşmaktadır.

Silikon göğüs protezi meme kıvamındadır ve ameliyattan sonra göğüs dokusunda ayırtedilemez. Günümüzde halen birkaç çeşit silikon protez kullanılmaktadır. Bu protezlerin yüzeyleri parlak veya pütürlü olabilir. Pütürlü yüzeyi olanlar daha az kapsül yaptığı için tercih edilmektedir. Her göğüs büyütme ameliyatından sonra protez etrafında kapsül oluşmaktadır. Ancak istenen, kapsülün ince ve protez boyutundan biraz daha büyük ve bol olmasıdır.

Kapsülün kalın ve sıkı olması, hem göğüs şeklinin yuvarlaklaşmasına hem de sert ve sıkı olmasına neden olur ki bu da zaman zaman zğrı sızıya sebep olabilir.

Lazer Epilasyon İstanbul

0 yorum
Deniz Lazer
Lazer epilasyon, akupunktur, lpg, lipoliz, mezoterapi, kalıcı makyaj, kimyasal peeling, bölgesel zayıflama, sigara bırakma, botox, cilt bakımı, masaj hizmetleri.
Şemsettin Günaltay Cad. Daryol Sok. Güzide Apt. 31/5 Şenesenevler, Bostancı / İSTANBUL
(0216) 658 86 44 PBX

Eppi Clinic
Lazer Epilasyon sektöründe inanılan, güvenilen bir kuruluş olabilmektir. Alanında yeterli bilgi ve donanıma sahip, sorumluluklarının bilincinde olan deneyimli kadro ile sektörde yaşanan bütün değişim ve gelişimlere açık olabilmektir. Müşterilerimiz için atılan her adımın bizi zirveye taşıyacağının bilincindeyiz.
Bahariye Cad. No:22 Kat:3 D:3 Kadıköy / İSTANBUL
(0216) 349 25 82-84

Lazer Medikal
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yollarından biri olan lazer epilasyon tedavisi uygulama açısından diğer yöntemlere göre daha acısız,hızlı ve sonuçları tatin edicidir.Kliniğimizde kullanılan APOGEE 5500 en iyi lazer epilasyon cihazı ödülünü almıştır.Lazer epilasyonda kullandığımız Alexandrite lazer ışını koyu rengi sağlayan melanin Pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok eder.
Halaskargazi Cad. No:328 Nar Palas Apt. Kat:1 Daire: 1 Şişli / İSTANBUL
(212)241 55 50

Epilazyum
Epilazyum, 2004 senesinden itibaren İstanbul Şişli’de hizmet vermeye başlayan ve uzman kadrosuyla alanında profesyonel olan bir kuruluştur. Kaliteden ödün vermeyen yapısı, hijyen ve sağlık konularındaki öncelikli yaklaşımı, branşlarında uzmanlaşmış doktorları ile şu anda Şişli, Etiler ve Kadıköy (Bahariye) olmak üzere 3 ayrı merkezde hizmet vermeye devam etmektedir.
Nazmi Bey Sok. Süreyya Apt. No:5 Kat : 1 Daire : 2 Kadıköy / İSTANBUL
(0216) 338 75 20 - 21

Armoni Güzellik Merkezi
Bay, bayan, çocuk güzellik salonu.Profesyonel kadrosu ile vücut bakımı,cilt bakımı, tırnak bakımı, kalıcı makyaj gibi birçok üniteye sahip geniş yelpazesi ile öncelikle sağlığınızı korumayı, daha sonra sizleri en son teknoloji yardımıyla güzellik ve estetik alanında sonsuz doyuma ulaştırmayı hedeflemektedir.
Talatpaşa Cad.Bogaziçi Ap. No:8/1 Bahçelievler / İSTANBUL
(0212) 539 91 50

Amerikan Lazer Epilasyon
Bugüne kadar kullanılan klasik yöntemler; Ağda, traş bıçağı, tüy dökücü kremlerle epilasyonda kesin sonuç alınamamıştır. Çünkü bu yöntemler kıl folükülüne değil, kılı geçici olarak ortadan kaldırmaya yöneliktir. Koter Epilasyon (İğneli epilasyon) yöntemi ise her bir kıl kökünün tek tek hedeflenmesi nedeniyle uzun süren, acılı ve yorucu bir işlemdir.Laser epilasyonu bu yöntemlerden ayıran en büyük fark ve avantaj, istenmeyen tüylerin üzerinde %80-90 başarılı kalıcı çözümdür. Lazer ışını, tek yönde ilerleyen yoğunlaştırılmış enerjidir.
Halaskargazi C. Teyyareci Mehmet Alibey S. No:1/3 Şişli / İSTANBUL
(212) 231 61 62

Epilamed Lazer Epilasyon
Kalamış’ta bulunan Epilamed Lazer Epilasyon ve Estetik Merkezi 1998′den beri konusunda uzman doktorlar ile hizmet vermektedir. Kullanılan lazer epilasyon cihazları Amerikan FDA (Food and Drug Administration) onaylı olup muayene ve danışma ücretsizdir.
Fener Kalamış C. Korur Apt. 25/3 Kalamış Kadıköy / İSTANBUL
(216) 414 20 37

Akmerkez Lazer Epilasyon
Son teknoloji, Amerika FDA ve Avrupa Topluluğu CE belgesi onaylı lazer cihazımız ile diğer dokulara zarar vermeden, ağrı acı hissi olmadan, istenmeyen tüyler ortalama 4-8 seansta yok edilir.
Akmerkez Alışveriş Mrk. 3.Garaj Girişi 014-A-408 Etiler / İSTANBUL
(212) 286 16 56

Dharma Med Lazer Epilasyon
Lazerli epilasyonda en zor bölge yüz bölgesidir. Piyasadaki bazı cihazlar yüz bölgesinde etkili değildir, hatta bazen tüylenmeyi arttırabilmektedir. Kullandığımız Ellipse Super Light yüz epilasyonunda çok başarılıdır.
Göztepe İstasyon Cad. No:129 Kat:1 D:2 Kadıköy / İSTANBUL
(216) 355 71 71

Hay-Life Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, zayıflama, botox, dolgu enjeksiyonu, mezoterapi hizmetleri.
Cennet M. Hürriyet C. 33/2 Küçükçekmece / İSTANBUL
(212) 579 22 38

Henna Beauty Lazer Epilasyon
Lazeli Epilasyon Klasik Cilt Bakimi, Akneli & Problemli Cilt Bakimi(Sebum Regulator), Genc Cilt Bakimi, Yosun Nem Bakimi(Hydro Optimal), Anti-Aging ve Sikilastirma Bakimi (Lift Defence), Goz cevresi Bakimi (Active Contour).
Yanarsu S. 34/3 Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 263 01 93

Kız Kulesi Lazer Epilasyon
T.C. Sağlık Bakanlığı’ndanruhsatlandırılmış olan Kızkulesi Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi, 2003 yılında Üsküdar Kuruçeşme�de bayanların hizmetine açıldı.Özellikle �estetik lazer epilasyon�da uzmanlaşan merkezimiz, güzellik ve bakımın da tek adresi oldu.Hizmete başladığımız ilk günden bu yana öncelikli ve tek ilkemiz; müşteri memnuniyetidir.
Selamiali M. Yunusemre S. Arifler Apt. 1 Kuruçeşme Üsküdar / İSTANBUL
(0216) 342 07 70

Laserıum Lazer Epilasyon
Lazer ile Epilasyon, Varis ve Kılcal Damar Tedavisi, Lazer ile Kırışıklık Tedavisi, Lazer ile Leke Tedavisi, Oksijen Tedavisi (Oxy…Life), Cilt Bakımı, Peeling, LPG Keymodule, Botox, Hyaluronik Asit(Dolgu maddesi), Karboksiterapi, Mezoterapi, Lipoliz hizmetleri.
Valikonağı C. Harem Apt. 104/2 Nişantaşı Fatih / İSTANBUL
(212) 343 16 42

Lavinia Lazer Epilasyon
Selülit Local İncelme, Vücut Sıkılaştırma+Lifting, Lenf Drenaj Masajı, Power Plate, Yosun-Kil-Çamur Kürleri, SPA Bakımı, Cilt Bakımı, Göz Çevresi Bakımı, Oksijen Bakımı, Kırışıklık ve Sivilce Bakımı, Yüz Liftingi, Göğüs Liftingi, Anti-Aging Yüz Masajı, Vücut Masajı, Sıcak Taş Masajı, Selülit Masajı, Ayak Masajı, Flash Epilasyon/Tüp Ağda, Protez Tırnak/El Bakımı, Solaryum, Makyaj uygulamaları.
Aytar C. Duru Apt. 12/8 Levent Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 284 83 24

Mavi Lazer Epilasyon Merkezi
Lazer Epilasyon, Selülit Tedavisi, Mezoterapiler, Botox ve Dolgu Uygulamaları, Dermabrasion, Cilt ve Vücut Bakımları, Leke ve Kırışıklık Tedavisi, Thalassotherapy ve Aroma Terapiler.
Halaskargazi C. Şimşek Apt. 206 Osmanbey Şişli / İSTANBUL
(212) 219 33 13

Mona Lisa Lazer Epilasyon
Mona Lisa her bir hastanın cilt ve kıl yapısına uygun olarak, �hastaya özel� lazer epilasyon tedavisi gerçekleştirmektedir. Mona Lisa hem erkek hem de kadın için vücudun herhangi bir bölgesindeki istenmeyen tüm tüyleri güvenle yok eder. İstenmeyen tüyleriniz için bir daha hiç ağda yaptırmadığınızı, cımbızla almak zorunda kalmadığınızı, tıraş olmadığınızı ve saatler süren elektroliz tedavilerine ihtiyaç duymadığınızı hayal edebiliyormusunuz?
Park Maya, Carlton 17. Bl. D:4 Akadlar Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 351 05 01

Optimus Lazer Epilasyon
Tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğu göz önünde bulundurularak ortalama 15 - 20 seans sonunda yara, yanık, leke gibi problemler yaşanmadan ve acısız istenmeyen tüyler çözümlenebilmektedir.
Fevzipaşa Caddesi No:33 Kat 3 Daire 8 Fatih / İSTANBUL
(212) 635 88 26

Su Estetik Güzellik
Nd YAG lazer epilasyon, elektroliz termoliz (iğneli epilasyon), cilt bakımı, selülit, zayıflama, kozmetik dermotoloji hizmetleri.
Tepecik Yolu S. 18 Etiler Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 263 09 68

La Perla Estetik
MeDioStar XT Diod Lazer, üçüncü ve en son jenerasyon diod lazer epilasyon cihazı olup, diod lazerlerin içinde en gelişmiş modeldir. MeDioStar XT Diod Lazer� in gelişmiş bilgisayar sistemi sayesinde kişinin cilt rengine, kılın rengine, kalınlığına ve yoğunluğuna bakılarak kişiye özel ayarlamalar yapılabilir. Bu sayede cilde hasar vermeyecek ancak kıl kökü üzerinde maksimum tahribat yapacak en efektif dozlarla çalışılır.
Abdi İpekçi Caddesi Bronz Sokak Nazem Apt. 7/B Maçka / İSTANBUL
(0212) 296 74 42

Lazerart
Lazer epilasyonda son sistem teknoloji,deneyimli uzman kadro, zayıflama ve selülit tedavileri, mezo terapi, karboxi terapi, LPG, JFK, Diyet ve Beslenme kırışıklık tedavileri, Botox, Dolgu, Mezolift, Somon, Kimyasal peeling, Oksijen terapi, Cilt bakımı ve Dermatolojik tanı ve tedavi.
Etiler, Bahçeşehir / İSTANBUL
(0212) 269 04 04

Kadıköy Lazer Estetik
Tüm cilt tiplerinde etkili, en yeni lazer ve fotoepilasyon teknolojileri, uzman doktor uygulaması ile, az seans, uygun fiyat avantajı kadıköy lazer ‘de.Lazer epilasyon, mezoterapi, lipoliz, cilt bakımı, yüz gençleştirme, dolgu, botoks, leke tedavisi, tüm medikal estetik uygulamalar ile sağlık ve güzelliğinizin hizmetinde.
Osmanağa mah mürver çiçeği sok 5/8 Altıyol Kadıköy / İSTANBUL
(0216) 337 18 68

Lazer Epilasyon Ankara

0 yorum
Clinic Lazer
Clinic Lazer lazer epilasyon ve güzellik merkezi.
Atatürk Bulvarı Sanlı Han 105/301 Kızılay / ANKARA
(0312) 425 23 41

Venera Lazer Epilasyon
Bölgesel ve genel zayıflama, selülit tedavilerinde, cilt ve vücut bakımların da, medical estetik uygulamalarda, manikür�pedikür, make up, depilasyon, laser epilasyon ve laser cilt tedavileri ile en etkin en yeni çözümleri Ankara halkının hizmetine sunmaktadır.
Uğur Mumcu C. 96/B Çankaya / ANKARA
(312) 436 13 37

Flavius Estetik Ve Güzellik Merkezleri
1980 li yıllardan beri kozmetik ürünlerle ilgili deneyimlerimizi hizmete dönüştürmek üzere ilk Flavius Estetik ve Güzellik Merkezi 1996 yılı sonunda Ankara da Kavaklıdere de halen devam ettiği yerde Dr. Sinan İbiş tarafından kuruldu.
TUNALI HİLMİ CADDESİ 114/27 KAVAKLIDERE Çankaya / ANKARA
(312) 466 28 22

Helena Lazer Epilasyon
1991 Yılında kurulmuş olan Helena Güzellik Merkezi çeşitli uygulamalarının yanı sıra 2004 yılı itibarı ile bünyesine yeni Lazer Epilasyon ünitesini katarak hizmet yelpazesini genişletmiştir. Merkezlerde tüm uygulamalar; konusunda uzman, deneyimli ve eğitimli ekiple hijyenik ortamda gerçekleşmektedir.
Dr. Tevfik Sağlam C. 63/1 Etlik Keçiören / ANKARA
(312) 325 24 44

Bloom Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, kimyasal peeling, botox, mezoterapi, akne tedavisi, antiaging, varis tedavisi, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi, dolgu, el ve ayak bakımı hizmetleri.
Tunalı Hilmi C. No:68/21 Çankaya / ANKARA
(312) 427 41 66

Ankara Lazer
Ankara lazer epilasyon merkezi.
Atatürk Bulvarı Zafer Meydanı 8/24 Kızılay Çankaya / ANKARA
(312) 434 43 43

Kent Güzellik Merkezi
Kent Güzellik Merkezi’nde deneyimli kadro ve uzman hekimle birlikte lazer epilasyon, botox, dolgu, cilt bakımı, vucut bakımı, el ve ayak bakımı, ve tüm güzellik merkezi hizmnetlerini bir arada bulabilirsiniz.
Abidin Daver sok. 26/ A-B Çankaya / ANKARA
(0312) 438 60 40

Ankara Lazer
Ankara’da 3 farklı lazer ve tamgün Dermatolog Dr. bulunan Merkezde yaklaşık 7 yıldız lazer uygulamalrı yapılmaktadır. (Radyo frekans takviyeli 2007 model ilave Zimmer soğutuculu Diod lazer, 2007 Model yine ilave Zimmer soğutuculu Aleksandır Lazer ve son jenerasyon Square pulse özellikli IPL cihazları mevcuttur)
Atatürk Bulvarı Zafer Meydanı Zafer Çarşısı Yanı 8/14 Kızılay / ANKARA
(0312) 434 43 43

Epilazer
Tunalı, Bahçeli, Kızılay, Batıkent ve Kırıkkale olmak üzere 5 ayrı merkezde hizmet vermeye devam etmektedir.Kullanılan Lazer Epilasyon Cihazları Amerikan FDA ( Food and Drug Administration) onaylı olup muayene ve danışma ücretsizdir.
Tunalı Hilmi Cad. 93/6 Kavaklıdere / ANKARA
(0312) 466 44 63

Dora Lazer Epilasyon
Alexandrite ve Diyod Lazer epilasyon cihazları ile tam gün dermotolog ve deneyimli kadro uzmanlarla lazer uygulamaları yapılmaktadır.Alexandrite, Diode, Harmony, Chromolite lazer cihazları kullanılmaktadır.Lazerle epilasyon, cilt yenileme, leke, iz ve damar tedavileri yapılmaktadır.
Ziya gökalp cad. 98/3 Kızılay / ANKARA
(0312) 430 39 36

Lazer Epilasyon İzmir

0 yorum
Esmira Lazer Epilasyon
Merkezimizde; Lazer Birimi, Sağlıklı Zayıflama ve Selülit Birimi, Cilt Bakımı ve Antiaging Birimi bulunmaktadır.3 uzman estetisyen, 1 diyetisyen, 1 hemşire, 2 halkla ilişkiler uzmanı ve 1 plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı toplam 8 kişi hizmet vermekteyiz.Ayrıca Estetik Cerrahi ve Rekonstrüktif Cerrahiden yararlanmak isteyen hastalarımızın operasyonlarını anlaşmalı hastanelerde gerçekleştirmekteyiz.
Atatürk C. Katipoğlu Apt. 372/1 D:5 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 464 23 30

Novara Estetik
Merkezimizde uygulanan lazerlerin hepsinde son sistem soğutma sistemi olduğu için herhangi bir acı hissedilmemekte ve yapılan çalışmalar sonucu hastalar şok yaşamaktadır. Vücudun hiç bir bölgesinde kesinlikle acı ve ağrı hissedilmez.FDA ve CE onaylı Son teknoloji ALEXANDRİTE Lazer sistemleri ile Lazer epilasyon artık daha kolay ve daha çabuk sonuç vermektedir.
1716 sokak No: 2 Karşıyaka / İZMİR
(0232) 364 69 69

Myra Güzellik
Lazer epilasyon, Erkekler için lazer epilasyon, Varis ve kılcal damar tedavisi, Rejuvenasyonla cilt gençleştirme.Merkezimizde kullandığımız Amerika�dan 11 ayrı dalda FDA (Amerikan Gıda ve Sağlık Örgütü) Onayı alınmış etkinliği kanıtlanmış LYRA İ Long Pulse ND YAG lazer ile artık yaz aylarında da lazer epilasyon yapılabilmektedir.
Ali Çetinkaya Blv. No:9 D:4 Alsancak / İZMİR
(0232) 421 30 64

Medi Slim
Alexandrite Lazer Epilasyon, Diot Lazer Epilasyon, Nd-Yag Lazer Epilasyon, Medikal Cilt Bakımı, Kimyasal Peeling, Mikrodermabrazyon, Botox, Dolgu hizmetleri, Selülit Tedavisi, Karboksiterapi, Mezoterapi, Elektroterapi, Dermatej Uygulamaları.
Dominik Cad. (Gazi İlkokulu Arkası) Sarılar Apt. K:5 D:5
Alsancak / İZMİR
(0232) 464 22 00 (pbx)

Afrodit Güzellik Salonu
9125/19 S. 1/B Yeşilyurt Konak / İZMİR
(232) 226 08 28

Almina Güzellik Salonu
113/19 S. 1 İzyuva Bornova / İZMİR
(232) 375 71 91

Anima Güzellik Salonu
544 S. 17/E Bornova / İZMİR
(232) 388 78 72

Arzu Güzellik Merkezi
Kazım Karabekir C. 5 D:705 Bornova / İZMİR
(232) 343 17 70

Atakan Güzellik Salonu
Önder C. 93/A Gaziemir / İZMİR
(232) 251 04 59

Aura Güzellik Salonu
313 S. 2/3 Şirinyer Buca / İZMİR
(232) 448 81 06

Ayışığı Güzellik Salonu
2016 /2 S. 14 Karşıyaka / İZMİR
(232) 362 62 88

Bahar Güzellik Salonu
Adil Demir Sitesi Krş. 126/4 S. 1/1 C. Evka 3 Bornova / İZMİR
(232) 375 19 53

Biofit Güzellik Salonu
Ali Çetinkaya Blv. 30 Sıtkıbey Apt. Daire 1 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 465 07 37

Birben Güzellik Salonu
M.Kemal Sahil Blv. 405-A Güzelyalı Konak / İZMİR
(232) 232 25 39

Burçak Güzellik Salonu
121 S. 44 Evka-3 Bornova / İZMİR
(232) 375 77 16

Cazibe Güzellik Salonu
Kıbrıs Şehitleri C. 91 D:4 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 464 84 60

Demiderm Estetik ve Güzellik Merkezi
Talatpaşa Blv. 40 1/2 Gözde Apt. Alsancak Konak / İZMİR
(232) 464 09 34

Derma Güzellik Salonu
223 S. 35 D:2 Buca / İZMİR
(232) 440 25 20

Destina Güzellik Salonu
Hasan Tahsin C. 170/B Emek Basın Sitesi Hatay Konak / İZMİR
(232) 245 39 03

Dilaz Güzellik Salonu
Birlik M. 191 S. 2/A Altındağ Bornova / İZMİR
(232) 469 04 50

Doğa Güzellik Salonu
Uluönder C. 98/B Yeşilyurt Konak / İZMİR
(539) 274 51 98

Duru Ten Güzellik Salonu
252 S. 68/A Bornova / İZMİR
(232) 348 67 20

Epi-Derm Güzellik Salonu
1723 S. 13 D:201 Karşıyaka / İZMİR
(232) 323 28 28

Ercan Güzellik Salonu
1643 S. 169/F Çiçek M. Bayraklı Karşıyaka / İZMİR
(232) 346 03 39

Este Güzellik Salonu
2013 S. 17 D:1 Bostanlı Karşıyaka / İZMİR
(232) 330 91 29

Estederma Güzellik Salonu
1452 S. 19 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 421 06 86

Etiler Güzellik Salonu
İnönü C. Olimpiyat Apt. 508 K:1 D:5 Hatay Konak / İZMİR
(232) 246 46 77

Lazer Epilasyon Antalya

1 yorum
EuroMed Lazer Epilasyon
Kliniğimizde kullanılan LHE (Light Heat Energy) teknikli Radiancy ışık ve ısının mükemmel birleşimi ile tasarlanmıştır. Bu teknikte kullanılan ışık enerjisinin UV (Ultraviole) yada radyoaktif ışınlarla bir ilgisi yoktur ve kesinlikle kanserojen etkisi bulunmamaktadır. FDA onaylı olan bu cihazla yapılan tedavi sonucu oluşabilecek yan etkiler geçicidir. Bu yan etkiler, deride hafif kızarıklık (15 dakika-1 gün arası sürebilir), geçici ödem yada 1-2 gün sürebilen epidermiste (derinin en üst tabakası) kabuklanma şeklinde görülebilir.
Saray M. Atatürk C. Murat Apt. No:118 D:2-3 Alanya / ANTALYA
(242) 513 95 65

Pandora Estetik
Lazer uygulamaları, mezoterapi, kimyasal peeling, mikropeeling, kalıcı makyaj, dövme ve piercing, iğneli epilasyon, vucüt bakımı, diyet d
Arapsuyu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:65/3 / ANTALYA
(0242) 229 28 29

D-K Klinik Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, cilt hastalıkları tedavisi, kırışıklık tedavisi, cilt tipi tayini, cilt yenileme işlemleri, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama uygulamaları.
Bahçelievler M. Hızırreis C. Beyaz Saray Apt. 16/A / ANTALYA
(242) 244 34 57

Medilife Estetik
Laser epilasyon, botox, dolgu kimyasal peeling uygumalarının yapıldığı ve aleksandrit (new gentlase) ile epilasyonu Antalyada tek yapan merkez.
Yeşilbahçe mh. metin kasapoğlu cd.h.kezban apt 36/3 / ANTALYA
(0242) 311 44 46

Sante Lazer Epilasyon
Yener Ulusoy Blv. Pırıltı İş Mrk. 3/3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 243 89 99

Auraform Güzellik Merkezi
Yıldız M. Yıldız C. 225 S. 71 Egemen Güç Apt. K:2 D:6 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 237 05 10

Ayşe Güzellik Salonu
Bahçelievler M. Pamir C. Selekler Apt. 3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 247 89 38

Bella Güzellik Salonu
Yeni M. Bosna S. Ali Efe Apt. Kumluca / ANTALYA
(242) 889 04 04

Bioderm Estetik Merkezi
Deniz M. 127 S. Akçay Apt. 6/1-2 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 247 74 65

Calista Zayıflama & Güzellik Merkezi
Şirinyalı Esra A. 112 Özgürlük Bulvarı Antalya (merkez) / ANTALYA
(533) 367 49 49

Çolpan Estetik Güzellik Salonu
Özgürlük Blv. Şerife Beyaz Apt. 151/B -fener Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 323 47 76

Damla Güzellik Salonu
Güzeloba M. Barınaklar Bulv. Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 349 04 81

First Class Bay Bayan Güzellik Merkezi
Akdeniz C. 10/ K Kemer / ANTALYA
(242) 814 55 57

Form Club Güzellik Salonu
Işıklar C. 1318 S. 3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 243 86 82

Gülveren Güzellik Merkezi
Burmahancı C. Aldemir Apt. 55 Serik / ANTALYA
(242) 722 51 33

Güzellik Evi
Şirinyalı M. Eski Lara Yolu 1517 S. 2 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 316 71 70

Kadriye Estetik Mrk.
Belbey M. F. Altay C. 8 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 244 18 53

Lıne Güzellik Salonu
Yeşilbahçe M. Eski Mezbaha Kavşağı Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 322 28 11

Mega Stil Güzellik Salonu
A. Hisar M. Gülveren C. 7/B Manavgat / ANTALYA
(242) 746 02 25

Ne Ve S Beauty Club Güzellik Salonu
Yeşilbahçe M. Eski Mezbaa Kavşağı Eski Lara C. Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 312 97 91

Nefertiti Güzellik Salonu
Cumhuriyet C. Kilit Pasajı Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 244 70 04

Noa Kuaför ve Güzellik Merkezi
Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 316 16 27

Nur Güzellik Salonu
Yeşilbahçe M. 1480 S. O.Han A Blok Dük:3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 316 22 96

Pembe Güzellik Salonu
Varlık M. 175. S. Gürdal Apt. 6/7 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 237 12 57

Queen Güzellik Salonu
Fener M. Astur Sit. A-688-C Lra Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 323 52 08

Yusuf Sayın Güzellik Merkezi
Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 322 89 06

Zeynep Güzellik Salonu
Bağlık M. Gödene C. 54 Kumluca / ANTALYA
(242) 887 63 40

Lazer Epilasyon Adana

0 yorum
Kozmed Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, bölgesel incelme, selülit tedavisi, profesyonel cilt ve vucüt bakımları, sedef hastalığı ve vitiligo tedavileri, cilt yenileme, kılcal damar tedavileri.
Atatürk C. 78 Ülcas Apt.Kat:1 D:1 Adana Seyhan / ADANA
(322) 459 29 66

Epiderma Lazer
Lazer epilasyon, Bölgesel zayıflama, Mezoterapi, Karboksiterapi,
Sellülit tedavileri, LPG (Vakumterapi), Cilt bakımı, Akne (Sivilce) Leke tedavileri, Kimyasal peeling, Kalıcı makyaj, iğneli epilasyon, Ağda, Kaş şekillendirme, Dermo-kozmetik ürün satışı hizmetlerini sunan merkezimiz Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlıdır.
Reşatbey Mah.Valiyolu cad. 22 M.Er apt. No:4 Seyhan / ADANA
(322) 453 21 00

Pera Lazer Klinik Sağlık Ve Güzellik Merkezi
Cemalpaşa M. Toros C. 6.Sk H.Uslu Apt. Kat:1 Seyhan / ADANA
(322) 456 01 27

Actıve Estetıc
Adres : Adana Seyhan / ADANA
(322) 458 88 40

Adana Sağlıklı Zayıflama Estetik Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 73 90

Akdeniz Beauty Center
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 56 74

Alize Kuaför
Yurt M. Karaafat C. 59 / A ( Ömer Haluk Özuçak İlköğretim Okulu Karşısı ) Seyhan / ADANA
(322) 226 23 65

Athena Güzellik Mekezi
Gazipaşa Blv.Gazipaşa Apt. K:1 D:2 30 Seyhan / ADANA
(322) 459 40 56

Beyaz İnci Güzellik Salonu
Kurtuluş 13. S. 1/F Seyhan / ADANA
(322) 456 23 31

Çukurova Kozmetoloji Merkezi
Reşatbey M Vali Yolu Abdurrahim Gizer Apt.A Blk.Asma Kat 2 Seyhan / ADANA
(322) 457 38 85

Dermlife Güzellik Salonu
Cemalpaşa M 2.S Ülcas Apt D:2 Seyhan / ADANA
(322) 458 84 00

Essi Medical Esthetic Club
Atatürk C. Kemal Özülkü İş Mrk. 23 K. 19 Seyhan / ADANA
(322) 456 24 19

Gözde Güzellik Salonu
Cemalpaşa M. 5.S Tek Apt. K:1 13 Seyhan / ADANA
(322) 457 19 84

Hair Dresser & Estetik Merkezi
Atatürk C. Gülbahçe Sit. C. Blok Kat 1 Seyhan / ADANA
(322) 459 81 14

İmaj Güzellik Salonu
Cemalpaşa M Toros C Çınar Apt. 3 Seyhan / ADANA
(322) 454 01 41

Leydi Güzellik Salonu
Adana Seyhan / ADANA
(322) 457 35 53

Mezoform Güzellik Merkezi
Atatürk Bulv. Seyhan / ADANA
(322) 457 43 44

Miami Güzellik ve Sağlık Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 29 29

Mislina Güzellik Salonu
Baraj Yolu 6.5 Durak Gülkent İş Hanı Teknosa Üstü Seyhan / ADANA
(322) 226 30 09

Nehir Estetik Merkezi
Gazipaşa Blv. Cemalpaşa M. 5.S. Atam Apt.Zemin K. Seyhan / ADANA
(322) 459 08 70

Resada Güzellik Salonu
Atatürk C 17.S 5 Seyhan / ADANA
(322) 457 79 77

Şiva Estetik Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 08 54

Turgut Reis Erkek Güzellik Salonu
Kenan Evren Blv. Karol Sit. Altı 18 D Blok Seyhan / ADANA
(322) 232 56 77

Tüzün Güzellik Merkezi
Cemalpaşa Toros C. 19/4 Seyhan / ADANA
(322) 459 92 95

Venüs Estetik Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 547 64 94

Yıldız Bayan Güzellik Salonu
Meydan M. Bakımyurdu C. 265 ( Dürümcü İbo Bitişiği) Seyhan / ADANA
(322) 431 25 94

Lazer Epilasyon Kocaeli

0 yorum
Elit Güzellik Merkezi
İsmailağa M. M.A.E Blv. Apt. Altı Karamürsel / KOCAELİ
(262) 452 14 41

Ferda Kuaför ve Güzellik Salonu
Demiryolu C. 113/2-6 İzmit (merkez) / KOCAELİ
(262) 324 20 30

Revival Güzellik Salonu
Yenikent Mah Lodos8 D.1 Mutlukent Gebze Kocaeli Gebze / KOCAELİ
(262) 721 07 14

Ten Güzellik Salonu
Fethiye C. Merdiven S. 7 K:2 İzmit (merkez) / KOCAELİ
(262) 323 97 58

Lazer Epilasyon Balıkesir

0 yorum
BanDerma Lazer
Lazer epilasyon, lazerle kılcal damar tedavisi,iğneli epilasyon, sir uygulamaları, cilt bakımı, akne ve leke tedavisi, manikür-pedikür, el-ayak parafin uygulamaları, zayıflama, sellülit tedavisi vs.
Haydarçavuş mh.Saatçiler cd.no:10/B Bandırma / BALIKESİR
(0266) 715 07 07

Disney Lazer Epilasyon
Fevzipaşa M. Cumhuriyet C. 2.S:13 Ayvalık / BALIKESİR
(266) 312 94 15

Diva Güzellik Salonu
Atatürk C. 43/1 Bandırma / BALIKESİR
(266) 718 41 42

Fantastic Güzellik Salonu
Günaydın M. Pazar C. 45/1 Bandırma / BALIKESİR
(266) 713 46 93

Gözde Kuaför
Hükümet C. 5/22 Bandırma / BALIKESİR
(532) 545 54 25

Liz Kuaför & Güzellik Salonu
Cumhuriyet C. 40 Ayvalık / BALIKESİR
(266) 312 66 64

Şimal Güzellik Salonu
Çamlıyol C. 33/A Akçay Edremit / BALIKESİR
(266) 384 16 17

Yeliz Kuaför Ve Güzellik Salonu
Mehmet Akif Ersoy C. Garaj Yanı 7 Gömeç/Ayvalık/Balıkesir Ayvalık / BALIKESİR
(266) 357 24 60

Burun estetiği ameliyatları patladı - Doç. Dr. Tuğrul Maral

0 yorum

Burun estetiği ameliyatları patladı! Doç. Tuğrul Maral’a göre; burun estetiğine gösterilen ilginin en önemli nedeni geliştirilen ağrısız ve kolay teknikler: Burun içindeki eğriliklerin estetikle birlikte tek bir ameliyatta düzeltilebilmesi talebi de artırdı. Ayrıca artık iri tamponların kullanılmaması, ameliyat sonrası ağrının olmaması da burun estetiği korkusunu tamamen bitirdi..

Anadolu Sağlık Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği Direktörü Doç. Dr. Tuğrul Maral ile estetik burun ameliyatlarının günümüzde ulaştığı noktayı konuştuk:* Estetik burun operasyonlarında son zamanlarda yaşanan bu artışı neye bağlıyorsunuz? Bizim burunlarımız genellikle bugünkü estetik anlayışımıza uymayan, kemerli ve geniş yapılı burunlar. Bu nedenle zaman içinde estetik burun ameliyatlarının sayısında önemli oranda artış yaşandığı gözleniyor. Eskiden daha çok göz önünde olan ya da sahne sanatlarıyla ilgilenen kişilerin yaptırdığı estetik burun ameliyatları, bugün toplumun her kesiminden ve her yaşta kişiler tarafından yaygın olarak yapılıyor. Bu artışın en önemli nedenlerinin başında; ‘deviasyon’ dediğimiz, burun içindeki eğriliklere bağlı düzeltmelerin estetikle birlikte tek bir ameliyatta giderilebilmesi geliyor. Yine ameliyat tekniklerindeki ilerlemeler ameliyatların sayısının artmasını sağladı. İri tamponların artık kullanılmaması, hastaya genel ve lokal anestezinin birlikte verilmesi sayesinde ameliyat sonrası ağrının olmaması ve kanama oranının çok düşmesi; hem başarı oranlarını, hem de operasyon sayısını artırdı.

ERKEK KISKANIYOR

* Estetik burun ameliyatlarında hiç mi risk yok? Burun ameliyatları, tecrübeli bir estetik plastik cerrah tarafından yapıldığında risk ve komplikasyon oranı çok düşük. Ameliyat sırasında ve sonrasındaki birkaç hafta içinde anesteziye ait riskler, kanama, enfeksiyon, nefes alma ve koku alma gibi sorunlar nadir de olsa görülebiliyor. Bu riskler de hekimin tavsiyelerine uyarak azaltılabiliyor. Ayrıca ameliyat sonrası erken dönemde hastanın başını öne eğmemesi, sırt üstü yatması, serin bir ortamda bulunması ve ödemi geçirecek ilaçları alması; oluşabilecek ağrının önüne geçilmesini sağlar.

Teoman Doğan

0 yorum

1968′te Stockholm’de doğdu. 119. dönem mezunu olarak Galatasaray Lisesini bitirdi. Tıp fakültesini Marmara Üniversitesi’nde okudu. TUS sınavında dereceyle girdiği plastik cerrahi ihtisasını yine aynı üniversitede yaptı. Üniversite yıllarında Berlin’de Humbolt hastanesinde kısa bir staj yaptı. Tıp diplamasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti USMLE sertifikası aldı.

San Francisco’da Dr. Buncke’nin yanında mikrocerrahi eğitimi (research fellowship): Asistanlığı sırasında mikrocerrahinin babası sayılan Dr. Buncke’nin yanına, San Francisco ya gitti. Mikrocerrahi eğitimini bu klinikte tamamladı. San Francisco’da aldığı cerrahi eğitimin yanında sayısız deneysel çalışma yapma imkanı buldu ve bu çalışmalarını en saygın dergilerde yayınladı. Bir yandan mesleki gelişimini tamamlarken bir yandan da Amerika’da akademik ortamı ve sağlık sistemini tanıma şansını buldu.

Anatomi doktorası ve üniversite hocalığı : İhtisası sırasında anatomi çalışmalarına ağırlık verdi ve Marmara Üniversitesi’nin anatomi kürsüsünde doktora yaptı. Böylece hem tıbbın temel dallarından olan anatomide akademik kariyere başlamış oldu hem de anatomi bilgisini en üst düzeye çıkararak cerrahi tekniğini geliştirme şansı yakaladı.

Kremler Estetik Operasyonun Yerini Alabilir mi?

0 yorum

Kozmetik dünyası bize sonsuz gençliği verecek mucizenin peşinde koşuyor ve her geçen gün yepyeni ürünler piyasadaki yerini alıyor. Peki, sadece krem kullanarak taze ve mükemmel bir cilde kavuşmak mümkün mü?

Cildimiz neden yaşlanıyor? Bu sorunun yanıtı tam olarak verilmiş olmasa da en iyi bilinen şey yaşlanma sürecinde sadece genetik faktörlerin rol oynamadığı. Yaşlanmayı tetikleyenfaktörler arasında UV ışınları, hava kirliliği, stres ve sigara gibi etkenler de var.Serbest radikallerin saldırıları da erken yaşlanmada önemli bir sebep. Serbest radikaller, vücudun yaklaşık 100 trilyon hücresi tarafından sürekli üretiliyor.

Pahalı krem mucize mi?
Güneşten korunmak, sigara içmemek ve alkol tüketimine dikkat etmek cilt güzelliğini uzun süre korumak isteyenlerin ilk yapması gerekenlerden. Kozmetik bir ürünün diğerine göre daha pahalı olması her zaman daha etkili maddeler içerdiği anlamına gelmiyor. Marketlerde satılan ve gerçekten çok kaliteli olan markalar da var. Fiyatlarının uygun olması bir pazarlama stratejisi. Yani fiyatı uygun olan ve markette satılan bir ürünle fiyatı daha pahalı olan ve parfümeri de satılan bir ürünün içindeki maddeler benzeyebiliyor. Ancak ürünlerin pahalı olmasının nedeni sadece ambalajları ve reklâmlarında boy gösteren ünlüler değil. Bu ürünler için birçok laboratuvar testleri yapılıyor ve ortaya çıkarılmaları için de çok uzun bir dönem geçiyor. Ayrıca bu ürünlerin içinde elde etmesi çok güç olan maddeler bulunuyor.

Kendileri küçük, iddiaları büyük!
Kırışıklara, lekelere karşı etkili

OHT Peptide 3’ün, formülündeki 3 Ana peptide kombinasyonu ile kırışıklıkların, sonradan oluşmuş lekelerin ve yara izlerinin giderilmesine yardımcı olduğu söyleniyor. Ürünün içeriğinde yer alan peptidler cilt hücrelerini daha fazla kolajen üretmesi için harekete geçiriyor.

Cildi yeniliyor

Kinerase profesyonel cilt bakım serisi mavi anemon çiçeğinden elde edilen ve bitkilerin büyüme faktörü olan “kinetin” içeriyor. İnsan vücudunda da bulunan bu madde, çalışmayan hücreleri çalışmaları için uyarıyor. Ürünün, ince çizgileri kırışıklıkları gözle görülecek kadar gerilettiği söyleniyor.

Lifting yapıyor

Vichy LiftactivPro Serum’un cilde anında, yüzde 22 oranında sıkılık verdiği ve lifting etkisi yarattığı belirtiliyor. Vichy uzmanlarının verdiği bilgiye göre, sıkılık kazanan cilt daha genç, daha aydınlık ve daha pürüzsüz görünüyor. 1 ay sonunda kırışıklıklar da yüzde 23 oranında azalıyor.

Cilt dokusunu mükemmelleştiriyor

Lancome Primordiale Cell Defense Serum’un, cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin yüzde 99’unu durdurduğu ve böylelikle oksidasyon ve yaşlanmaya karşı savaştığı belirtiliyor. Lancome uzmanları, ürünün, fark edilir şekilde cilt dokusunu pürüzsüzleştirip, mükemmelleştirdiğini ve kırışıkları giderdiğini belirtiyor.

Güçlü antioksidan içeriyor

Zeytin yaprağı konsantresi ve saf zeytinyağı ekstreleri içeren Biotherm Age Fitness Power 2, sadece 8 gün içinde ince kırışıkları fark edilir şekilde azaltabileceğini iddia ediyor. Zeytinağacının güçlü antioksidan özlerini içeren ürünün, cilde daha parlak bir görünüm verdiği belirtiliyor.

Yorgunluk belirtilerini azaltıyor

Visifirm; gözlerde oluşan koyu halkalara, kırışıklıklara ve gözaltı şişkinliklerine karşı Puffy Eye Relief’i öneriyor. Kremin ciltte stres, uykusuzluk, yaşlanma ve yorgunluk belirtilerini azalttığı söyleniyor.

En iyi krem hangisi?

Uzmanlar bu soruyla çok sık karşılaştıklarını ve yanıtlarının çoğu zaman “Sizi en çok mutlu eden ürünü” şeklinde olduğunu söylüyorlar. Çünkü aynı üründen herkes aynı sonucu alamıyor. Cilt yapısı, cildin hassaslığı ve daha pek çok faktör üründen alınan sonucun kişiye göre farklılık göstermesine neden oluyor. Yani denediğiniz birkaç ürün arasında sizi en çok memnun edene sadık kalmanız en iyisi. Ayrıca ürün seçiminde de arkadaş tavsiyesinden çok bir uzmana danışarak hareket etmelisiniz.

İLK BEN GÖRDÜM

Ayaklar için komple bakım

Babor ayak bakımı için geliştirdiği yeni “Feetness” serisinde yer alan ürünleriyle her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Ürünlerde temel içerik maddesi olarak okaliptüs yağı ve selvi yağı kullanılmış ve en önemli özellikleri kan dolaşımını dolaşımı hızlandırmaları ve cildin yenilenmesini tetiklemeleri. Ayak maskesi - 56 YTL, Ayak banyosu 47 YTL, Ayak peelingi 75 YTL

Cilde oksijen takviyesi

Germaine de Capuccini’nin ünlü cilt bakım serisi Excel Therapy O2 yenilendi. Excel Therapy O2’nin yapısında bulunan Sitokin karışımı ve nano lipid bileşenleri, cilt yaşlanmasına karşı akıllı cilt bakım sistemi sunuyor. Ürün cildin oksijen tutma kapasitesini artırıyor ve savunma mekanizmasını güçlendiriyor.

Organik parlaklık kaynağı

Organik ürünleriyle tanınan Philip B.’den saçlar için harika bir bakım ürünü! Fındık, ceviz, fıstık, susam, badem, jojaba, zeytin yağı, ylang ylang, lavanta, ıtır yağı, gardenya yağı içeriyor ve saça ışıltı katıyor, sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. 60 ml 46 YTL

Fön saçlarınızı yıpratamayacak

Organik meyve özlerinden oluşan Organix’in Shea Butter serisinden Fön Öncesi Koruma ve Bakım Balsamı saçlarınızın fön ve diğer saç şekillendirici aletlerinden yıpranmasını engelliyor. Artık saçlarım fön, saç maşası ve diğer ısı veren şekillendiriciler yüzünden yıpranacak diye üzülmenize gerek yok. 29,5 YTL

Çok boyutlu ruj

Güçlü nem tutma özelliğine sahip üzüm çekirdeği yağı ile omega 6, omega 7 ve omega 9 yağ asitlerinin birleşimiyle dudakları koruyan Flormar Multidimensions Ruj aynı zamanda gelişmiş pigment teknolojisinin sağladığı kristal parlaklık sayesinde dolgun dudakların cazibesini ön plana çıkarıyor. 6 farklı renk seçeneği mevcut… 8.70 YTL

Dişler daha beyaz

Swissdent Xstain, sigara, çay, kahve ve kırmızı şarap kullanımından dolayı diş rengi bozulan herkese tavsiye edilen bir diş macunu. Ürünün sadece 3-4 haftalık kullanım sonrasında bile parlak beyaz dişler sağlayabildiği söyleniyor. 36 YTL

Thermage (Radyo Frekans) Terapi

2 yorum
Hollywood aleminin “küçük sırrı” olarak kabul edilen “Thermage” İçin; neştersiz yüz germe yöntemlerinde bir devrim yarattı deniyor. Yöntemi, cilt altı dokusunun, zarar verilmeden radyo frekans dalgalarıyla ısıtılması olarak özetleyebiliriz. Thermage; Termalipo, Tripolar, Elos ve Accent gibi neştersiz yöntemlerle aynı sonucu veriyor.

Ancak, kolajen gelişiminin 3 ayda başlayıp 6–7 ayda tamamlanması bir dezavantaj. Yavaş gelen sonuçların, sabırsız hastaları ilk zamanlarda memnun etmeyeceği kesin… Sabredenlerin ise sonuca belli bir süre sonra kavuşacakları da aşikar. Radyo frekans sistemlerini uygun doz ve programlar halinde uygulamak; bazı durumlarda farklı yöntemlerle desteklemek etkiyi de arttırıyor.

Thermage ağırlıklı olarak yanak, çene ve boyun bölgesinde uygulanıyor.

Mavi Işık Terapisi

0 yorum
Bu yöntem cildi yakmadan ani ısı etkisiyle yanmış gibi hissettirerek hücrelerde uyarıya sebep oluyor. Böylece iyileşme mekanizması harekete geçiyor ve ciltte yenilenme başlıyor. Kontrollü bir teknoloji olduğundan emniyetle kullanıldığı söyleniyor. Cildin her türlü sorununa katkıda bulunur. Uzmanların sonuçlarından en çok memnun olduğu yöntemlerden biri.

MLS - Smartlipo -CACI Face Up

0 yorum
MLS yöntemi; yağları yontarak şekillendirme anlamına geliyor. Vücutta biriken ve şekil bozukluklarına yol açan yağ dokusunu şekillendirmeyi, dolayısıyla selülitleri azaltıp ve yok etmeyi amaçlıyor.

Smartlipo NdYAG cinsi cihaz ile yağ dokusu eritilmeye çalışılıyor; bazı doktorlar erimiş yağı liposuction yoluyla oradan alınıyor. Bazıları da erimiş yağı kendiliğinden temizlenmek üzere orada bırakılıyor. Kısacası; bir “liposuction” tekniği. Cilt altı dokusunun alttan lazer ve ultrason ile ısınmasıyla cildi sıkılaştırma etkisi en büyük avantajı. Küçük bölgelerde, özellikle gıdı tedavisinde tercih edilmeli.

CACI yöntemi için, mikrodermabrazyon yöntemlerinin en yenisi diyebiliriz. Bu cihazla düşük frekanslı bir elektrik akı ciltte protein sentezi sağlanıyor. 30′larmın sonunu ve 40′lı yaşlarının başını yaşayan kadınlara uygulanabiliyor Özellikle güneş lekesi, cilt lekeleri ve matlık problemleri için oldukça uygun bir yöntem. Bir miktar el hareketlerinin yardımıyla da ciltte dirilik elde ediliyor. Uzun süren seanslar sonucunda gergin ve toparlanmış bir doku elde ediliyor.

Ouantum Mikrolift

0 yorum
Bebekken yumuşak ve gergin olan cilt, yıllar geçtikçe susuz, kuru ve kırışık bir hal alıyor, ancak Mikrolift sayesinde bu etkiler en aza indirgenebiliyor. “Mikro akım” verilen bu Ouantum uygulamasında cildin toparlanması amaçlanıyor. Hücreler üzerinde etkili olan mikro akım, cildin kolajen ve elastin üretimini artırmasına neden oluyor, metabolizma hızlanıyor ve nemlenmeye olanak sağlıyor.

Böylece çizgilerin azalmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olunuyor. Ouantum Microlift, ameliyatsız yüz gerdirme, göz-dudak çevresi, göğüs-dekolte doku lifting, karın-yumuşak doku lifting ve el bakımı alanlarında çok etkili bir yöntem.

Cryolift

0 yorum
Estetik operasyon ihtiyacını geciktiren formül olarak 2 yıl önce Fransa’da çıktı. “Cryolift” tedavisi, cildin elastik ve kolajen lif sayısını artırılmasına yönelik enjeksiyonsuz bir yöntem. Dr. İsmail Ağar’ın da uyguladığı bu antiageing tedavisinde cilde yönelik uygulamalarda etkili antioksidan, vitamin kokteylleri ve cilt gençleştirici ilaçlar 1 İle -7 derece arasında farklı ısılarda cilde uygulanıyor. Özellikle cilt yaşlanmasının yüzdeki belirgin etki alanı olan gözaltı torbaları ve kırışıklıklar için 8 seans öneriliyor.

Arctic Peel (Cilt Soyma İşlemi)

0 yorum
Cilt soyma tekniklerinin en son teknoloji ürünü “Arctic Peel” ile uygulama sonrası sosyal hayata hemen dönülebiliyor. Yöntem; cildi mikron kalınlıkta kontrollü bir şekilde soyarak, sadece ölü hücre tabakasını bir kerede kaldırıyor.

Bu yönteme “Arctic Peel” adı veriliyor çünkü cilt aynen Antarktika’nın beyazı gibi beyazlıyor. Soyma işleminin üstüne hemen nemlendirici sürülünce cilt tekrar eski rengini alıyor. Ertesi sabah yüzünüzü yıkarken bu tabaka soyularak altından yumuşacık, matlığı ve kiri giderilmiş genç bir cilt ortaya çıkıyor. Bu şekilde ince kırışıklıkların ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı oluyor ve gözenekler daralıyor.

Dermolift - Endolift

0 yorum
Son zamanlarda estetik gündeminde sık sık karşımıza çıkan ve ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak birçok kadının yüzünü güldüren tekniklere bir yenisi eklendi: Endolift! Bu en yeni; “asma tekniği”. Endolift’i 40 yaş ve üzeri, cildi çok fazla sarkmamış herkes uygulatabiliyor. Eski asma tekniklerine göre yer çekimine karşı gelen Endolift, sarkan dokunun küçük bir delikten girerek yukarı çekilmesi ve sağlam bir yere dikilerek sabitlenmesiyle yapılıyor. Yani yüz germede dikişle yapılan asma tekniği, deri kesilmeden uygulanıyor. Lokal anesteziyle uygulanan yöntem; kaş ya da boyun kenarı gibi tek bir bölgeye yapılacaksa sadece oraya lokal anestezi yapılıyor. Ortalama iki yıl etkili olduğu söyleniyor.

Endolift, vücutta kullanılan yöntemleriyle meme, iç bacak ve popoda da uygulanabiliyor.

Mor mısır

0 yorum
Mor mısırın içeriğinde etkili bir antioksidan bulunuyor. Kırışıklıkları azaltıp cilde gençlik aşılıyor. Diğer yöntemlere nazaran etkisi biraz daha uzun vadede görülse de en azından bitkisel olması dikkat çekici. Türkiye’de henüz satışına başlanmasa da, Amerika’da Solgar’dan ‘South American Purple Corn’ adıyla temin etmek mümkün.

AWT (Akustik Şok Dalgası)

0 yorum
AWT (Akustik Şok Dalgası)
Uzun yıllardır “Akustik Şok Dalgası” tedavisi olarak adlandırılan tedavi şekliyle böbrek taşları başarıyla kırılmaktaydı. Artık bu mekanizma yağ dokusunda da etkili. Yöntem yüzeysel ve derin uygulamalar şeklinde, dert problemlerinde ve selülit gibi yağ dokusu problemlerinde kullanılıyor. Selülitin yoğun olduğu bölgelerde, kalçalar, bacaklar, karın ve kollarda uygulanabiliyor. Gebelik sırasında oluşan çatlakların görünümünün de azaltılmasına yardımcı oluyor. Kuvvetli ama hızlı ve minik darbeler şeklinde olan tedavi şekli yaklaşık 10 ile 60 dakika sürüyor.

Kaş Kaldırma Estetiği

0 yorum

Kaşlar yerçekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların sarkması sonucunda yüzde yorgun, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir.
Kaş kaldırma estetik ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur. Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

Kaş Kaldırma Amaliyatları

0 yorum
Kaş yüze ve bakışlara anlam kazandıran en önemli eğelerden biridir. Yorgun veya bitkin bir bakış. yada tam aksine iddalı canlı bir bakış sağlayan en önemli yapı kaşlardır. Zaman içinde göz çevresindeki kaslar ve ve göz kapaklarının etkisiyle düşme olur.

işte bu aşağı doğru düşmeyi düzeltince daha canlı ve diri bir bakış olur. üstelik gözün dış kısmındaki kazayağı diye tabir edilen çizgileride ortadan kaldıran bir ameliyat yöntemidir.

Eskiden sıklıkla alnın yan taraflarından saç derisinden kesilerek yukarı gerdiriliyodu. Bu ameliyat tekniğinde kısa süre iyileşme elde edilirken, zamanla saç içerisindeki dikiş bölges, gerilmeye bağlı açılıyor ve yan taraflarda saçsız bir iz oluşuyordu. üstelik kaş bir kaç ay sonra düşüyodu. Bu nedenle zamanla endoskopik olarak kaş asma teknikleri gelişti. Böylece hem amliyat sınrası daha az tramva oluyor hemde ameliyat sonrası iz sorunu olmuyor. Bu ameliyatta Kaşın altından ve alnından küçük deliklerden girilerek kaş daha yukarı dikiliyor. Giderek popüler olan ameliyatların başında gelmektedir.

Estetik İçin Kapalı Ameliyat Tercih Ediliyor

0 yorum
Türkiye’de Özellikle Kadınların, Açık Yerine Giderek Yaygınlaşan Kapalı Ameliyatı Tercih Ettikleri Belirtildi.


Türkiye’de özellikle kadınların, açık yerine giderek yaygınlaşan kapalı ameliyatı tercih ettikleri belirtildi.

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Kardiyoloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Özdemir’in başkanlığındaki ekip, 2 kadın hastanın kalbindeki deliği kapalı şemsiye yöntemiyle kapattı.

Özdemir, merkezde şemsiye yöntemiyle toplam 5 delik kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini belirterek kapalı ameliyat olan hastaların çoğunun 1 gün sonra taburcu edildiğini vurguladı.

Son yıllarda özellikle kadınların estetikleri bozulmasın diye açık yerine kapalı ameliyatı tercih ettiğini dile getiren Prof. Dr. Ramazan Özdemir, özellikle bölge illerinden tıp merkezine başvuranların sayısının günden güne arttığını kaydetti.

Normal Burun Yapısı

0 yorum
Burun solunum yollarının ilk organıdır. Burundan giren hava akciğer alveollerine kadar ulaşır. Burun havayı ileten bir boru değildir. Tam aksine havanın geçişini fiziksel ve kimyasal bir denetimden geçirir. Bütün bu görevlere, burun solunum görevleri adı verilir. Buna ilaveten az miktar havada koku alma duyusunu uyarır.

Solunumun fizyolojik şartlar içinde ve tehlikesizce yapılabilmesi için, burun solunumda üç türlü rol oynar. Solunum havasını ısıtmak, nemlendirmek ve solunum havasını yabancı cisimlerden süzmektir.

Solunan havanın ısıtılması konka adını alan ve burun boşluklarını önden arkaya doğru bir takım bölmelere ayıran yapıların şişerek solunum havasının geniş bir yüzeyle temasını sağlaması ile gerçekleşirken, tozların tutulması ise burun

Yukarda saydıklarıma ilave burnun diğer fonksiyonları ise;
· Sesin şekillendirilmesinde yardımcı bir organdır.

Orta kulağın havalandırılmasını sağlar

· Sinüslerin boşalmasını sağlar

· Çeşitli refleksler ile vücudu korumaya çalışır

o Hapşırık refleksi

o Isı düzenlenmesi refleksi

o Burun akciğer refleksi

o Nazal siklus

· Tad alma ile beraber olan etkisi

· Bakterisit ve bakteriostatik etki yapmak

· Estetik

· Seks

Burun alttaki anatomik yapılarına göre şekillenir. Bunun için burun anatomisi operasyonlar öncesinde detaylı bir şekilde incelemek ve ortaya koymak önemlidir. Yapılacak olan cerrahinin planı ortaya konacak burun anatomisine göre şekillendirilecektir. Burunu detaylı bir şekilde değerlendirmek ve buna göre cerrahi planlamak yetenek ve tecrübe gerektirmektedir.

Burun anatomisinde bazı önemli noktalar vardır ki bu tanımlamalar açısından ortak dili konuşmak için önemlidir.

Estetikle İlgili Bilmeniz Gerekenler

0 yorum
Gün geçtikçe daha fala insan estetik ameliyat yaptırıyor, hoşlanmadığı yerlerini düzelttiriyor.

Sadece siz estetik ameliyat olup olmak istemediğinize, ya da gerek duyup duymadığınıza karar verebilirsiniz. Ama bu kararı verirken ameliyat masasına yatmaya çok meraklı olmamalısınız. Ne kadar güzellik için de olsa, sonuçta bu bir ameliyat ve böyle bir karar verilmeden önce birkaç kez gözden geçirilmeyi hak ediyor.

Estetik ameliyattan ne beklediğinize iyice karar vermelisiniz ve neden ameliyat olmak istediğinize. Birçok insan gerçekten rahatsız olduğu, kendine bir kusur gibi görünen özeliklerini değiştirmek için estetik ameliyat olurken, diğer bir çoğunluksa sadece bulunduğu ortamda kabul görmek ve diğerlerine benzemek için ameliyat olmak istiyor.

Ameliyat olmayı gerçekten istiyorsanız ve ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, daha önce ameliyat olmuş insanlarla konuşmalısınız. Onlar size ameliyatın nasıl olduğunu ve öncesi ve sonrasında neler hissettiklerini anlatabilir.

Ameliyat olmayı kafanıza koyduysanız şunları göz önünde bulundurmalısınız:

• Ameliyatlar oldukça pahalı olabilir, maddi sıkıntı yaratabilir.
• Unutmayın ki risksiz hiçbir ameliyat yoktur.
• Estetik her zaman istediğiniz sonucu yaratmayabilir.
• Estetik ameliyatın öncesi ve sonrası bakım ve zaman alıcı tedaviler gerektirebilir.

Botoks Dolgu

0 yorum
Botoks bakteriden elde edilen bir çeşit toksindir ve en sık yüzdeki kırışıkların giderilmesi için kullanılır. Botoks sinir uçlarından gelen uyarının kasa ulaşmasını önler. Böylece örneğin yüzde alın bölgesinde uygulandığında alın bölgesindeki çizgileri oluşturan kaslar gevşer ve çizgiler düzleşir.

Ancak bazen çok derin olan çizgiler tam kaybolmayabilir. Bu durumda dlgu ile birlikte kullaınlabilir. Botoks en sık alın bölgesi, kaşlar arası, göz dışındaki kaz ayağı çizgileri, göz altı kırışıkları için kullanılır. Ayrıca dudak kenarındaki ince çizgiler için de uygulanabilir.

Botoks uygulaması 15 dakika kadar süren bir uygulama olup ilacın uygun noktalara uygun dozda enjeksiyonudur. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa istenen sonuç alınamadığı gibi istenmeyen sonuçlar komplikasyonlar da oluşabilir. Bunlar arsında en sık kaşların ve göz kapağının düşmesi sayılabilir.

Oysa doğru yapıldığında botoks ayrıca kaş kaldırma etkisi vardır. Botoks hatalı olarak fazla sulandırılırsa ya da birkaç kişiye kullanmak için az dozda uygulanırsa etkisi çok daha kısa sürebilir. Normalde botoks etkisi 3-6 ay kadar sürer. Düzenli olarak 6 ayda bir 3-4 uygulamadan sonra kırışıklıklarda azalma olabilir.

Botoks uygulandıktan sonra etkisi 3-7 günde ortaya çıkacaktır. Uyuglama sonrasında yüzde hafif pembelikler oluşabilir. Bu ertesi gün geçecektir.

Botoks ile birlikte kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asit yapısındadır. Bu madde insan vücudunda bulunan bir maddedir. Uygulama sonrasında bir miktar su çekerek biraz daha kitle olarak artar. BU nedenle dolgu bir noktada fazla kullanılmamalıdır. Dolgu maddesi etkisi 6-12 ay kadar sürer. Sonunda etkisi tamamen geçicidir. Aynı etkinin devamı için tekrarlanması gerekir.

31 08 2009

Kepçe Kulak Nedir?


Kepçe kulak kulak kepçesinin baş ile normalden çok daha fazla açı yapması yani öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulak durumunda kulaklar sanki daha büyükmüş gibi görünür ve genellikle hastayı bu durum rahatsız eder. Gerçekte esas neden kulak kepçesinin bazı kıvrımlarının yetersiz olmasıdır.

Kepçe kulağın düzeltilmesi ancak ameliyatla yani cerrahi tedavi ile yapılabilir. Bunun dışında saç bandı takarak ya da bir takım yapıştırıcılar kullanmak durumu değiştirmez. Ameliyat yani en erken 6 yaşında okula başlamadan önceki devredir. Bu devrede kulak gelişiminin % 70-80′ i tamamlanmıştır. Ayrıca bu devrede yapılacak ameliyatın arkadaşlarının alay etmesi sonucu oluşabilecek psikolojik bozuklukları da önlemesi mümkün olur.

Kepçe kulak tedavisinde iple tedavi gibi yöntemleri önermiyorum. Bana gelen mektuplarda bu uygulamadan kısa süre sonra kulağın kısa sürede açıldığını hastalar bildirmektedirler. Kepçe kulak tedavisinde en sağlıklı ve kalıcı yöntem, kıkırdak dokusunun törpüleme ve dikişlerle şekillendirildiği ameliyat yöntemdir. Bu yöntemle sürekli kalıcı bir sonuç alınabilmektedir.

Silikon Göğüs Büyütme

Silikon protez ile göğüs büyütme, günümüzde meme büyütme konusunda en sağlıklı ve kalıcı yöntemdir. Hastalardan gelen mektupların çoğunluğunda göğüs büyütme konusunda krem ya da merhemlerin, ilaçların etkili bir çözüm olup olmadığı sorulmaktadır. Yine bu tip yollara başvuran hastalardan aldığım bilgilerin de ışığında bu tip ilaçların çok az bir büyüme sağladığı, ve ilaç bırakılınca göğüs büyüklüğünün hemen eski haline döndüğü anlaşılmaktadır. Bu ilaçların ömür boyu kullanılması mümkün değildir. Ayrıca doğal oldukları iddia edilse de birtakım hormonlar ve zararlı maddeler içerebilmeleri nedeniyle kanser ya da diğer hastalıklara neden olabilirler.

Bu sebeplerden dolayı bu çeşit ne olduğu bilinmeyen yöntemleri tavsiye etmiyorum. Silikon jel göğüs protezi uzun yıllardan beri göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılmatadır. Teknolojik olarak ta çok gelişmiş, günümüzde çok daha sağlam ve tibbi olarak güvenilir hale gelmiştir. Silikon göğüs protezi içinde silikon jel ve dışında silikon kılıftan oluşmaktadır.

Silikon göğüs protezi meme kıvamındadır ve ameliyattan sonra göğüs dokusunda ayırtedilemez. Günümüzde halen birkaç çeşit silikon protez kullanılmaktadır. Bu protezlerin yüzeyleri parlak veya pütürlü olabilir. Pütürlü yüzeyi olanlar daha az kapsül yaptığı için tercih edilmektedir. Her göğüs büyütme ameliyatından sonra protez etrafında kapsül oluşmaktadır. Ancak istenen, kapsülün ince ve protez boyutundan biraz daha büyük ve bol olmasıdır.

Kapsülün kalın ve sıkı olması, hem göğüs şeklinin yuvarlaklaşmasına hem de sert ve sıkı olmasına neden olur ki bu da zaman zaman zğrı sızıya sebep olabilir.

5 08 2009

Lazer Epilasyon İstanbul

Deniz Lazer
Lazer epilasyon, akupunktur, lpg, lipoliz, mezoterapi, kalıcı makyaj, kimyasal peeling, bölgesel zayıflama, sigara bırakma, botox, cilt bakımı, masaj hizmetleri.
Şemsettin Günaltay Cad. Daryol Sok. Güzide Apt. 31/5 Şenesenevler, Bostancı / İSTANBUL
(0216) 658 86 44 PBX

Eppi Clinic
Lazer Epilasyon sektöründe inanılan, güvenilen bir kuruluş olabilmektir. Alanında yeterli bilgi ve donanıma sahip, sorumluluklarının bilincinde olan deneyimli kadro ile sektörde yaşanan bütün değişim ve gelişimlere açık olabilmektir. Müşterilerimiz için atılan her adımın bizi zirveye taşıyacağının bilincindeyiz.
Bahariye Cad. No:22 Kat:3 D:3 Kadıköy / İSTANBUL
(0216) 349 25 82-84

Lazer Medikal
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yollarından biri olan lazer epilasyon tedavisi uygulama açısından diğer yöntemlere göre daha acısız,hızlı ve sonuçları tatin edicidir.Kliniğimizde kullanılan APOGEE 5500 en iyi lazer epilasyon cihazı ödülünü almıştır.Lazer epilasyonda kullandığımız Alexandrite lazer ışını koyu rengi sağlayan melanin Pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok eder.
Halaskargazi Cad. No:328 Nar Palas Apt. Kat:1 Daire: 1 Şişli / İSTANBUL
(212)241 55 50

Epilazyum
Epilazyum, 2004 senesinden itibaren İstanbul Şişli’de hizmet vermeye başlayan ve uzman kadrosuyla alanında profesyonel olan bir kuruluştur. Kaliteden ödün vermeyen yapısı, hijyen ve sağlık konularındaki öncelikli yaklaşımı, branşlarında uzmanlaşmış doktorları ile şu anda Şişli, Etiler ve Kadıköy (Bahariye) olmak üzere 3 ayrı merkezde hizmet vermeye devam etmektedir.
Nazmi Bey Sok. Süreyya Apt. No:5 Kat : 1 Daire : 2 Kadıköy / İSTANBUL
(0216) 338 75 20 - 21

Armoni Güzellik Merkezi
Bay, bayan, çocuk güzellik salonu.Profesyonel kadrosu ile vücut bakımı,cilt bakımı, tırnak bakımı, kalıcı makyaj gibi birçok üniteye sahip geniş yelpazesi ile öncelikle sağlığınızı korumayı, daha sonra sizleri en son teknoloji yardımıyla güzellik ve estetik alanında sonsuz doyuma ulaştırmayı hedeflemektedir.
Talatpaşa Cad.Bogaziçi Ap. No:8/1 Bahçelievler / İSTANBUL
(0212) 539 91 50

Amerikan Lazer Epilasyon
Bugüne kadar kullanılan klasik yöntemler; Ağda, traş bıçağı, tüy dökücü kremlerle epilasyonda kesin sonuç alınamamıştır. Çünkü bu yöntemler kıl folükülüne değil, kılı geçici olarak ortadan kaldırmaya yöneliktir. Koter Epilasyon (İğneli epilasyon) yöntemi ise her bir kıl kökünün tek tek hedeflenmesi nedeniyle uzun süren, acılı ve yorucu bir işlemdir.Laser epilasyonu bu yöntemlerden ayıran en büyük fark ve avantaj, istenmeyen tüylerin üzerinde %80-90 başarılı kalıcı çözümdür. Lazer ışını, tek yönde ilerleyen yoğunlaştırılmış enerjidir.
Halaskargazi C. Teyyareci Mehmet Alibey S. No:1/3 Şişli / İSTANBUL
(212) 231 61 62

Epilamed Lazer Epilasyon
Kalamış’ta bulunan Epilamed Lazer Epilasyon ve Estetik Merkezi 1998′den beri konusunda uzman doktorlar ile hizmet vermektedir. Kullanılan lazer epilasyon cihazları Amerikan FDA (Food and Drug Administration) onaylı olup muayene ve danışma ücretsizdir.
Fener Kalamış C. Korur Apt. 25/3 Kalamış Kadıköy / İSTANBUL
(216) 414 20 37

Akmerkez Lazer Epilasyon
Son teknoloji, Amerika FDA ve Avrupa Topluluğu CE belgesi onaylı lazer cihazımız ile diğer dokulara zarar vermeden, ağrı acı hissi olmadan, istenmeyen tüyler ortalama 4-8 seansta yok edilir.
Akmerkez Alışveriş Mrk. 3.Garaj Girişi 014-A-408 Etiler / İSTANBUL
(212) 286 16 56

Dharma Med Lazer Epilasyon
Lazerli epilasyonda en zor bölge yüz bölgesidir. Piyasadaki bazı cihazlar yüz bölgesinde etkili değildir, hatta bazen tüylenmeyi arttırabilmektedir. Kullandığımız Ellipse Super Light yüz epilasyonunda çok başarılıdır.
Göztepe İstasyon Cad. No:129 Kat:1 D:2 Kadıköy / İSTANBUL
(216) 355 71 71

Hay-Life Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, zayıflama, botox, dolgu enjeksiyonu, mezoterapi hizmetleri.
Cennet M. Hürriyet C. 33/2 Küçükçekmece / İSTANBUL
(212) 579 22 38

Henna Beauty Lazer Epilasyon
Lazeli Epilasyon Klasik Cilt Bakimi, Akneli & Problemli Cilt Bakimi(Sebum Regulator), Genc Cilt Bakimi, Yosun Nem Bakimi(Hydro Optimal), Anti-Aging ve Sikilastirma Bakimi (Lift Defence), Goz cevresi Bakimi (Active Contour).
Yanarsu S. 34/3 Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 263 01 93

Kız Kulesi Lazer Epilasyon
T.C. Sağlık Bakanlığı’ndanruhsatlandırılmış olan Kızkulesi Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi, 2003 yılında Üsküdar Kuruçeşme�de bayanların hizmetine açıldı.Özellikle �estetik lazer epilasyon�da uzmanlaşan merkezimiz, güzellik ve bakımın da tek adresi oldu.Hizmete başladığımız ilk günden bu yana öncelikli ve tek ilkemiz; müşteri memnuniyetidir.
Selamiali M. Yunusemre S. Arifler Apt. 1 Kuruçeşme Üsküdar / İSTANBUL
(0216) 342 07 70

Laserıum Lazer Epilasyon
Lazer ile Epilasyon, Varis ve Kılcal Damar Tedavisi, Lazer ile Kırışıklık Tedavisi, Lazer ile Leke Tedavisi, Oksijen Tedavisi (Oxy…Life), Cilt Bakımı, Peeling, LPG Keymodule, Botox, Hyaluronik Asit(Dolgu maddesi), Karboksiterapi, Mezoterapi, Lipoliz hizmetleri.
Valikonağı C. Harem Apt. 104/2 Nişantaşı Fatih / İSTANBUL
(212) 343 16 42

Lavinia Lazer Epilasyon
Selülit Local İncelme, Vücut Sıkılaştırma+Lifting, Lenf Drenaj Masajı, Power Plate, Yosun-Kil-Çamur Kürleri, SPA Bakımı, Cilt Bakımı, Göz Çevresi Bakımı, Oksijen Bakımı, Kırışıklık ve Sivilce Bakımı, Yüz Liftingi, Göğüs Liftingi, Anti-Aging Yüz Masajı, Vücut Masajı, Sıcak Taş Masajı, Selülit Masajı, Ayak Masajı, Flash Epilasyon/Tüp Ağda, Protez Tırnak/El Bakımı, Solaryum, Makyaj uygulamaları.
Aytar C. Duru Apt. 12/8 Levent Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 284 83 24

Mavi Lazer Epilasyon Merkezi
Lazer Epilasyon, Selülit Tedavisi, Mezoterapiler, Botox ve Dolgu Uygulamaları, Dermabrasion, Cilt ve Vücut Bakımları, Leke ve Kırışıklık Tedavisi, Thalassotherapy ve Aroma Terapiler.
Halaskargazi C. Şimşek Apt. 206 Osmanbey Şişli / İSTANBUL
(212) 219 33 13

Mona Lisa Lazer Epilasyon
Mona Lisa her bir hastanın cilt ve kıl yapısına uygun olarak, �hastaya özel� lazer epilasyon tedavisi gerçekleştirmektedir. Mona Lisa hem erkek hem de kadın için vücudun herhangi bir bölgesindeki istenmeyen tüm tüyleri güvenle yok eder. İstenmeyen tüyleriniz için bir daha hiç ağda yaptırmadığınızı, cımbızla almak zorunda kalmadığınızı, tıraş olmadığınızı ve saatler süren elektroliz tedavilerine ihtiyaç duymadığınızı hayal edebiliyormusunuz?
Park Maya, Carlton 17. Bl. D:4 Akadlar Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 351 05 01

Optimus Lazer Epilasyon
Tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğu göz önünde bulundurularak ortalama 15 - 20 seans sonunda yara, yanık, leke gibi problemler yaşanmadan ve acısız istenmeyen tüyler çözümlenebilmektedir.
Fevzipaşa Caddesi No:33 Kat 3 Daire 8 Fatih / İSTANBUL
(212) 635 88 26

Su Estetik Güzellik
Nd YAG lazer epilasyon, elektroliz termoliz (iğneli epilasyon), cilt bakımı, selülit, zayıflama, kozmetik dermotoloji hizmetleri.
Tepecik Yolu S. 18 Etiler Beşiktaş / İSTANBUL
(212) 263 09 68

La Perla Estetik
MeDioStar XT Diod Lazer, üçüncü ve en son jenerasyon diod lazer epilasyon cihazı olup, diod lazerlerin içinde en gelişmiş modeldir. MeDioStar XT Diod Lazer� in gelişmiş bilgisayar sistemi sayesinde kişinin cilt rengine, kılın rengine, kalınlığına ve yoğunluğuna bakılarak kişiye özel ayarlamalar yapılabilir. Bu sayede cilde hasar vermeyecek ancak kıl kökü üzerinde maksimum tahribat yapacak en efektif dozlarla çalışılır.
Abdi İpekçi Caddesi Bronz Sokak Nazem Apt. 7/B Maçka / İSTANBUL
(0212) 296 74 42

Lazerart
Lazer epilasyonda son sistem teknoloji,deneyimli uzman kadro, zayıflama ve selülit tedavileri, mezo terapi, karboxi terapi, LPG, JFK, Diyet ve Beslenme kırışıklık tedavileri, Botox, Dolgu, Mezolift, Somon, Kimyasal peeling, Oksijen terapi, Cilt bakımı ve Dermatolojik tanı ve tedavi.
Etiler, Bahçeşehir / İSTANBUL
(0212) 269 04 04

Kadıköy Lazer Estetik
Tüm cilt tiplerinde etkili, en yeni lazer ve fotoepilasyon teknolojileri, uzman doktor uygulaması ile, az seans, uygun fiyat avantajı kadıköy lazer ‘de.Lazer epilasyon, mezoterapi, lipoliz, cilt bakımı, yüz gençleştirme, dolgu, botoks, leke tedavisi, tüm medikal estetik uygulamalar ile sağlık ve güzelliğinizin hizmetinde.
Osmanağa mah mürver çiçeği sok 5/8 Altıyol Kadıköy / İSTANBUL
(0216) 337 18 68

Lazer Epilasyon Ankara

Clinic Lazer
Clinic Lazer lazer epilasyon ve güzellik merkezi.
Atatürk Bulvarı Sanlı Han 105/301 Kızılay / ANKARA
(0312) 425 23 41

Venera Lazer Epilasyon
Bölgesel ve genel zayıflama, selülit tedavilerinde, cilt ve vücut bakımların da, medical estetik uygulamalarda, manikür�pedikür, make up, depilasyon, laser epilasyon ve laser cilt tedavileri ile en etkin en yeni çözümleri Ankara halkının hizmetine sunmaktadır.
Uğur Mumcu C. 96/B Çankaya / ANKARA
(312) 436 13 37

Flavius Estetik Ve Güzellik Merkezleri
1980 li yıllardan beri kozmetik ürünlerle ilgili deneyimlerimizi hizmete dönüştürmek üzere ilk Flavius Estetik ve Güzellik Merkezi 1996 yılı sonunda Ankara da Kavaklıdere de halen devam ettiği yerde Dr. Sinan İbiş tarafından kuruldu.
TUNALI HİLMİ CADDESİ 114/27 KAVAKLIDERE Çankaya / ANKARA
(312) 466 28 22

Helena Lazer Epilasyon
1991 Yılında kurulmuş olan Helena Güzellik Merkezi çeşitli uygulamalarının yanı sıra 2004 yılı itibarı ile bünyesine yeni Lazer Epilasyon ünitesini katarak hizmet yelpazesini genişletmiştir. Merkezlerde tüm uygulamalar; konusunda uzman, deneyimli ve eğitimli ekiple hijyenik ortamda gerçekleşmektedir.
Dr. Tevfik Sağlam C. 63/1 Etlik Keçiören / ANKARA
(312) 325 24 44

Bloom Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, kimyasal peeling, botox, mezoterapi, akne tedavisi, antiaging, varis tedavisi, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi, dolgu, el ve ayak bakımı hizmetleri.
Tunalı Hilmi C. No:68/21 Çankaya / ANKARA
(312) 427 41 66

Ankara Lazer
Ankara lazer epilasyon merkezi.
Atatürk Bulvarı Zafer Meydanı 8/24 Kızılay Çankaya / ANKARA
(312) 434 43 43

Kent Güzellik Merkezi
Kent Güzellik Merkezi’nde deneyimli kadro ve uzman hekimle birlikte lazer epilasyon, botox, dolgu, cilt bakımı, vucut bakımı, el ve ayak bakımı, ve tüm güzellik merkezi hizmnetlerini bir arada bulabilirsiniz.
Abidin Daver sok. 26/ A-B Çankaya / ANKARA
(0312) 438 60 40

Ankara Lazer
Ankara’da 3 farklı lazer ve tamgün Dermatolog Dr. bulunan Merkezde yaklaşık 7 yıldız lazer uygulamalrı yapılmaktadır. (Radyo frekans takviyeli 2007 model ilave Zimmer soğutuculu Diod lazer, 2007 Model yine ilave Zimmer soğutuculu Aleksandır Lazer ve son jenerasyon Square pulse özellikli IPL cihazları mevcuttur)
Atatürk Bulvarı Zafer Meydanı Zafer Çarşısı Yanı 8/14 Kızılay / ANKARA
(0312) 434 43 43

Epilazer
Tunalı, Bahçeli, Kızılay, Batıkent ve Kırıkkale olmak üzere 5 ayrı merkezde hizmet vermeye devam etmektedir.Kullanılan Lazer Epilasyon Cihazları Amerikan FDA ( Food and Drug Administration) onaylı olup muayene ve danışma ücretsizdir.
Tunalı Hilmi Cad. 93/6 Kavaklıdere / ANKARA
(0312) 466 44 63

Dora Lazer Epilasyon
Alexandrite ve Diyod Lazer epilasyon cihazları ile tam gün dermotolog ve deneyimli kadro uzmanlarla lazer uygulamaları yapılmaktadır.Alexandrite, Diode, Harmony, Chromolite lazer cihazları kullanılmaktadır.Lazerle epilasyon, cilt yenileme, leke, iz ve damar tedavileri yapılmaktadır.
Ziya gökalp cad. 98/3 Kızılay / ANKARA
(0312) 430 39 36

Lazer Epilasyon İzmir

Esmira Lazer Epilasyon
Merkezimizde; Lazer Birimi, Sağlıklı Zayıflama ve Selülit Birimi, Cilt Bakımı ve Antiaging Birimi bulunmaktadır.3 uzman estetisyen, 1 diyetisyen, 1 hemşire, 2 halkla ilişkiler uzmanı ve 1 plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı toplam 8 kişi hizmet vermekteyiz.Ayrıca Estetik Cerrahi ve Rekonstrüktif Cerrahiden yararlanmak isteyen hastalarımızın operasyonlarını anlaşmalı hastanelerde gerçekleştirmekteyiz.
Atatürk C. Katipoğlu Apt. 372/1 D:5 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 464 23 30

Novara Estetik
Merkezimizde uygulanan lazerlerin hepsinde son sistem soğutma sistemi olduğu için herhangi bir acı hissedilmemekte ve yapılan çalışmalar sonucu hastalar şok yaşamaktadır. Vücudun hiç bir bölgesinde kesinlikle acı ve ağrı hissedilmez.FDA ve CE onaylı Son teknoloji ALEXANDRİTE Lazer sistemleri ile Lazer epilasyon artık daha kolay ve daha çabuk sonuç vermektedir.
1716 sokak No: 2 Karşıyaka / İZMİR
(0232) 364 69 69

Myra Güzellik
Lazer epilasyon, Erkekler için lazer epilasyon, Varis ve kılcal damar tedavisi, Rejuvenasyonla cilt gençleştirme.Merkezimizde kullandığımız Amerika�dan 11 ayrı dalda FDA (Amerikan Gıda ve Sağlık Örgütü) Onayı alınmış etkinliği kanıtlanmış LYRA İ Long Pulse ND YAG lazer ile artık yaz aylarında da lazer epilasyon yapılabilmektedir.
Ali Çetinkaya Blv. No:9 D:4 Alsancak / İZMİR
(0232) 421 30 64

Medi Slim
Alexandrite Lazer Epilasyon, Diot Lazer Epilasyon, Nd-Yag Lazer Epilasyon, Medikal Cilt Bakımı, Kimyasal Peeling, Mikrodermabrazyon, Botox, Dolgu hizmetleri, Selülit Tedavisi, Karboksiterapi, Mezoterapi, Elektroterapi, Dermatej Uygulamaları.
Dominik Cad. (Gazi İlkokulu Arkası) Sarılar Apt. K:5 D:5
Alsancak / İZMİR
(0232) 464 22 00 (pbx)

Afrodit Güzellik Salonu
9125/19 S. 1/B Yeşilyurt Konak / İZMİR
(232) 226 08 28

Almina Güzellik Salonu
113/19 S. 1 İzyuva Bornova / İZMİR
(232) 375 71 91

Anima Güzellik Salonu
544 S. 17/E Bornova / İZMİR
(232) 388 78 72

Arzu Güzellik Merkezi
Kazım Karabekir C. 5 D:705 Bornova / İZMİR
(232) 343 17 70

Atakan Güzellik Salonu
Önder C. 93/A Gaziemir / İZMİR
(232) 251 04 59

Aura Güzellik Salonu
313 S. 2/3 Şirinyer Buca / İZMİR
(232) 448 81 06

Ayışığı Güzellik Salonu
2016 /2 S. 14 Karşıyaka / İZMİR
(232) 362 62 88

Bahar Güzellik Salonu
Adil Demir Sitesi Krş. 126/4 S. 1/1 C. Evka 3 Bornova / İZMİR
(232) 375 19 53

Biofit Güzellik Salonu
Ali Çetinkaya Blv. 30 Sıtkıbey Apt. Daire 1 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 465 07 37

Birben Güzellik Salonu
M.Kemal Sahil Blv. 405-A Güzelyalı Konak / İZMİR
(232) 232 25 39

Burçak Güzellik Salonu
121 S. 44 Evka-3 Bornova / İZMİR
(232) 375 77 16

Cazibe Güzellik Salonu
Kıbrıs Şehitleri C. 91 D:4 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 464 84 60

Demiderm Estetik ve Güzellik Merkezi
Talatpaşa Blv. 40 1/2 Gözde Apt. Alsancak Konak / İZMİR
(232) 464 09 34

Derma Güzellik Salonu
223 S. 35 D:2 Buca / İZMİR
(232) 440 25 20

Destina Güzellik Salonu
Hasan Tahsin C. 170/B Emek Basın Sitesi Hatay Konak / İZMİR
(232) 245 39 03

Dilaz Güzellik Salonu
Birlik M. 191 S. 2/A Altındağ Bornova / İZMİR
(232) 469 04 50

Doğa Güzellik Salonu
Uluönder C. 98/B Yeşilyurt Konak / İZMİR
(539) 274 51 98

Duru Ten Güzellik Salonu
252 S. 68/A Bornova / İZMİR
(232) 348 67 20

Epi-Derm Güzellik Salonu
1723 S. 13 D:201 Karşıyaka / İZMİR
(232) 323 28 28

Ercan Güzellik Salonu
1643 S. 169/F Çiçek M. Bayraklı Karşıyaka / İZMİR
(232) 346 03 39

Este Güzellik Salonu
2013 S. 17 D:1 Bostanlı Karşıyaka / İZMİR
(232) 330 91 29

Estederma Güzellik Salonu
1452 S. 19 Alsancak Konak / İZMİR
(232) 421 06 86

Etiler Güzellik Salonu
İnönü C. Olimpiyat Apt. 508 K:1 D:5 Hatay Konak / İZMİR
(232) 246 46 77

Lazer Epilasyon Antalya

EuroMed Lazer Epilasyon
Kliniğimizde kullanılan LHE (Light Heat Energy) teknikli Radiancy ışık ve ısının mükemmel birleşimi ile tasarlanmıştır. Bu teknikte kullanılan ışık enerjisinin UV (Ultraviole) yada radyoaktif ışınlarla bir ilgisi yoktur ve kesinlikle kanserojen etkisi bulunmamaktadır. FDA onaylı olan bu cihazla yapılan tedavi sonucu oluşabilecek yan etkiler geçicidir. Bu yan etkiler, deride hafif kızarıklık (15 dakika-1 gün arası sürebilir), geçici ödem yada 1-2 gün sürebilen epidermiste (derinin en üst tabakası) kabuklanma şeklinde görülebilir.
Saray M. Atatürk C. Murat Apt. No:118 D:2-3 Alanya / ANTALYA
(242) 513 95 65

Pandora Estetik
Lazer uygulamaları, mezoterapi, kimyasal peeling, mikropeeling, kalıcı makyaj, dövme ve piercing, iğneli epilasyon, vucüt bakımı, diyet d
Arapsuyu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:65/3 / ANTALYA
(0242) 229 28 29

D-K Klinik Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, cilt hastalıkları tedavisi, kırışıklık tedavisi, cilt tipi tayini, cilt yenileme işlemleri, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama uygulamaları.
Bahçelievler M. Hızırreis C. Beyaz Saray Apt. 16/A / ANTALYA
(242) 244 34 57

Medilife Estetik
Laser epilasyon, botox, dolgu kimyasal peeling uygumalarının yapıldığı ve aleksandrit (new gentlase) ile epilasyonu Antalyada tek yapan merkez.
Yeşilbahçe mh. metin kasapoğlu cd.h.kezban apt 36/3 / ANTALYA
(0242) 311 44 46

Sante Lazer Epilasyon
Yener Ulusoy Blv. Pırıltı İş Mrk. 3/3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 243 89 99

Auraform Güzellik Merkezi
Yıldız M. Yıldız C. 225 S. 71 Egemen Güç Apt. K:2 D:6 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 237 05 10

Ayşe Güzellik Salonu
Bahçelievler M. Pamir C. Selekler Apt. 3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 247 89 38

Bella Güzellik Salonu
Yeni M. Bosna S. Ali Efe Apt. Kumluca / ANTALYA
(242) 889 04 04

Bioderm Estetik Merkezi
Deniz M. 127 S. Akçay Apt. 6/1-2 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 247 74 65

Calista Zayıflama & Güzellik Merkezi
Şirinyalı Esra A. 112 Özgürlük Bulvarı Antalya (merkez) / ANTALYA
(533) 367 49 49

Çolpan Estetik Güzellik Salonu
Özgürlük Blv. Şerife Beyaz Apt. 151/B -fener Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 323 47 76

Damla Güzellik Salonu
Güzeloba M. Barınaklar Bulv. Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 349 04 81

First Class Bay Bayan Güzellik Merkezi
Akdeniz C. 10/ K Kemer / ANTALYA
(242) 814 55 57

Form Club Güzellik Salonu
Işıklar C. 1318 S. 3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 243 86 82

Gülveren Güzellik Merkezi
Burmahancı C. Aldemir Apt. 55 Serik / ANTALYA
(242) 722 51 33

Güzellik Evi
Şirinyalı M. Eski Lara Yolu 1517 S. 2 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 316 71 70

Kadriye Estetik Mrk.
Belbey M. F. Altay C. 8 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 244 18 53

Lıne Güzellik Salonu
Yeşilbahçe M. Eski Mezbaha Kavşağı Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 322 28 11

Mega Stil Güzellik Salonu
A. Hisar M. Gülveren C. 7/B Manavgat / ANTALYA
(242) 746 02 25

Ne Ve S Beauty Club Güzellik Salonu
Yeşilbahçe M. Eski Mezbaa Kavşağı Eski Lara C. Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 312 97 91

Nefertiti Güzellik Salonu
Cumhuriyet C. Kilit Pasajı Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 244 70 04

Noa Kuaför ve Güzellik Merkezi
Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 316 16 27

Nur Güzellik Salonu
Yeşilbahçe M. 1480 S. O.Han A Blok Dük:3 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 316 22 96

Pembe Güzellik Salonu
Varlık M. 175. S. Gürdal Apt. 6/7 Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 237 12 57

Queen Güzellik Salonu
Fener M. Astur Sit. A-688-C Lra Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 323 52 08

Yusuf Sayın Güzellik Merkezi
Antalya (merkez) / ANTALYA
(242) 322 89 06

Zeynep Güzellik Salonu
Bağlık M. Gödene C. 54 Kumluca / ANTALYA
(242) 887 63 40

Lazer Epilasyon Adana

Kozmed Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon, bölgesel incelme, selülit tedavisi, profesyonel cilt ve vucüt bakımları, sedef hastalığı ve vitiligo tedavileri, cilt yenileme, kılcal damar tedavileri.
Atatürk C. 78 Ülcas Apt.Kat:1 D:1 Adana Seyhan / ADANA
(322) 459 29 66

Epiderma Lazer
Lazer epilasyon, Bölgesel zayıflama, Mezoterapi, Karboksiterapi,
Sellülit tedavileri, LPG (Vakumterapi), Cilt bakımı, Akne (Sivilce) Leke tedavileri, Kimyasal peeling, Kalıcı makyaj, iğneli epilasyon, Ağda, Kaş şekillendirme, Dermo-kozmetik ürün satışı hizmetlerini sunan merkezimiz Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlıdır.
Reşatbey Mah.Valiyolu cad. 22 M.Er apt. No:4 Seyhan / ADANA
(322) 453 21 00

Pera Lazer Klinik Sağlık Ve Güzellik Merkezi
Cemalpaşa M. Toros C. 6.Sk H.Uslu Apt. Kat:1 Seyhan / ADANA
(322) 456 01 27

Actıve Estetıc
Adres : Adana Seyhan / ADANA
(322) 458 88 40

Adana Sağlıklı Zayıflama Estetik Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 73 90

Akdeniz Beauty Center
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 56 74

Alize Kuaför
Yurt M. Karaafat C. 59 / A ( Ömer Haluk Özuçak İlköğretim Okulu Karşısı ) Seyhan / ADANA
(322) 226 23 65

Athena Güzellik Mekezi
Gazipaşa Blv.Gazipaşa Apt. K:1 D:2 30 Seyhan / ADANA
(322) 459 40 56

Beyaz İnci Güzellik Salonu
Kurtuluş 13. S. 1/F Seyhan / ADANA
(322) 456 23 31

Çukurova Kozmetoloji Merkezi
Reşatbey M Vali Yolu Abdurrahim Gizer Apt.A Blk.Asma Kat 2 Seyhan / ADANA
(322) 457 38 85

Dermlife Güzellik Salonu
Cemalpaşa M 2.S Ülcas Apt D:2 Seyhan / ADANA
(322) 458 84 00

Essi Medical Esthetic Club
Atatürk C. Kemal Özülkü İş Mrk. 23 K. 19 Seyhan / ADANA
(322) 456 24 19

Gözde Güzellik Salonu
Cemalpaşa M. 5.S Tek Apt. K:1 13 Seyhan / ADANA
(322) 457 19 84

Hair Dresser & Estetik Merkezi
Atatürk C. Gülbahçe Sit. C. Blok Kat 1 Seyhan / ADANA
(322) 459 81 14

İmaj Güzellik Salonu
Cemalpaşa M Toros C Çınar Apt. 3 Seyhan / ADANA
(322) 454 01 41

Leydi Güzellik Salonu
Adana Seyhan / ADANA
(322) 457 35 53

Mezoform Güzellik Merkezi
Atatürk Bulv. Seyhan / ADANA
(322) 457 43 44

Miami Güzellik ve Sağlık Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 29 29

Mislina Güzellik Salonu
Baraj Yolu 6.5 Durak Gülkent İş Hanı Teknosa Üstü Seyhan / ADANA
(322) 226 30 09

Nehir Estetik Merkezi
Gazipaşa Blv. Cemalpaşa M. 5.S. Atam Apt.Zemin K. Seyhan / ADANA
(322) 459 08 70

Resada Güzellik Salonu
Atatürk C 17.S 5 Seyhan / ADANA
(322) 457 79 77

Şiva Estetik Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 454 08 54

Turgut Reis Erkek Güzellik Salonu
Kenan Evren Blv. Karol Sit. Altı 18 D Blok Seyhan / ADANA
(322) 232 56 77

Tüzün Güzellik Merkezi
Cemalpaşa Toros C. 19/4 Seyhan / ADANA
(322) 459 92 95

Venüs Estetik Merkezi
Adana Seyhan / ADANA
(322) 547 64 94

Yıldız Bayan Güzellik Salonu
Meydan M. Bakımyurdu C. 265 ( Dürümcü İbo Bitişiği) Seyhan / ADANA
(322) 431 25 94

Lazer Epilasyon Kocaeli

Elit Güzellik Merkezi
İsmailağa M. M.A.E Blv. Apt. Altı Karamürsel / KOCAELİ
(262) 452 14 41

Ferda Kuaför ve Güzellik Salonu
Demiryolu C. 113/2-6 İzmit (merkez) / KOCAELİ
(262) 324 20 30

Revival Güzellik Salonu
Yenikent Mah Lodos8 D.1 Mutlukent Gebze Kocaeli Gebze / KOCAELİ
(262) 721 07 14

Ten Güzellik Salonu
Fethiye C. Merdiven S. 7 K:2 İzmit (merkez) / KOCAELİ
(262) 323 97 58

Lazer Epilasyon Balıkesir

BanDerma Lazer
Lazer epilasyon, lazerle kılcal damar tedavisi,iğneli epilasyon, sir uygulamaları, cilt bakımı, akne ve leke tedavisi, manikür-pedikür, el-ayak parafin uygulamaları, zayıflama, sellülit tedavisi vs.
Haydarçavuş mh.Saatçiler cd.no:10/B Bandırma / BALIKESİR
(0266) 715 07 07

Disney Lazer Epilasyon
Fevzipaşa M. Cumhuriyet C. 2.S:13 Ayvalık / BALIKESİR
(266) 312 94 15

Diva Güzellik Salonu
Atatürk C. 43/1 Bandırma / BALIKESİR
(266) 718 41 42

Fantastic Güzellik Salonu
Günaydın M. Pazar C. 45/1 Bandırma / BALIKESİR
(266) 713 46 93

Gözde Kuaför
Hükümet C. 5/22 Bandırma / BALIKESİR
(532) 545 54 25

Liz Kuaför & Güzellik Salonu
Cumhuriyet C. 40 Ayvalık / BALIKESİR
(266) 312 66 64

Şimal Güzellik Salonu
Çamlıyol C. 33/A Akçay Edremit / BALIKESİR
(266) 384 16 17

Yeliz Kuaför Ve Güzellik Salonu
Mehmet Akif Ersoy C. Garaj Yanı 7 Gömeç/Ayvalık/Balıkesir Ayvalık / BALIKESİR
(266) 357 24 60

3 08 2009

Burun estetiği ameliyatları patladı - Doç. Dr. Tuğrul Maral


Burun estetiği ameliyatları patladı! Doç. Tuğrul Maral’a göre; burun estetiğine gösterilen ilginin en önemli nedeni geliştirilen ağrısız ve kolay teknikler: Burun içindeki eğriliklerin estetikle birlikte tek bir ameliyatta düzeltilebilmesi talebi de artırdı. Ayrıca artık iri tamponların kullanılmaması, ameliyat sonrası ağrının olmaması da burun estetiği korkusunu tamamen bitirdi..

Anadolu Sağlık Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği Direktörü Doç. Dr. Tuğrul Maral ile estetik burun ameliyatlarının günümüzde ulaştığı noktayı konuştuk:* Estetik burun operasyonlarında son zamanlarda yaşanan bu artışı neye bağlıyorsunuz? Bizim burunlarımız genellikle bugünkü estetik anlayışımıza uymayan, kemerli ve geniş yapılı burunlar. Bu nedenle zaman içinde estetik burun ameliyatlarının sayısında önemli oranda artış yaşandığı gözleniyor. Eskiden daha çok göz önünde olan ya da sahne sanatlarıyla ilgilenen kişilerin yaptırdığı estetik burun ameliyatları, bugün toplumun her kesiminden ve her yaşta kişiler tarafından yaygın olarak yapılıyor. Bu artışın en önemli nedenlerinin başında; ‘deviasyon’ dediğimiz, burun içindeki eğriliklere bağlı düzeltmelerin estetikle birlikte tek bir ameliyatta giderilebilmesi geliyor. Yine ameliyat tekniklerindeki ilerlemeler ameliyatların sayısının artmasını sağladı. İri tamponların artık kullanılmaması, hastaya genel ve lokal anestezinin birlikte verilmesi sayesinde ameliyat sonrası ağrının olmaması ve kanama oranının çok düşmesi; hem başarı oranlarını, hem de operasyon sayısını artırdı.

ERKEK KISKANIYOR

* Estetik burun ameliyatlarında hiç mi risk yok? Burun ameliyatları, tecrübeli bir estetik plastik cerrah tarafından yapıldığında risk ve komplikasyon oranı çok düşük. Ameliyat sırasında ve sonrasındaki birkaç hafta içinde anesteziye ait riskler, kanama, enfeksiyon, nefes alma ve koku alma gibi sorunlar nadir de olsa görülebiliyor. Bu riskler de hekimin tavsiyelerine uyarak azaltılabiliyor. Ayrıca ameliyat sonrası erken dönemde hastanın başını öne eğmemesi, sırt üstü yatması, serin bir ortamda bulunması ve ödemi geçirecek ilaçları alması; oluşabilecek ağrının önüne geçilmesini sağlar.

Teoman Doğan


1968′te Stockholm’de doğdu. 119. dönem mezunu olarak Galatasaray Lisesini bitirdi. Tıp fakültesini Marmara Üniversitesi’nde okudu. TUS sınavında dereceyle girdiği plastik cerrahi ihtisasını yine aynı üniversitede yaptı. Üniversite yıllarında Berlin’de Humbolt hastanesinde kısa bir staj yaptı. Tıp diplamasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti USMLE sertifikası aldı.

San Francisco’da Dr. Buncke’nin yanında mikrocerrahi eğitimi (research fellowship): Asistanlığı sırasında mikrocerrahinin babası sayılan Dr. Buncke’nin yanına, San Francisco ya gitti. Mikrocerrahi eğitimini bu klinikte tamamladı. San Francisco’da aldığı cerrahi eğitimin yanında sayısız deneysel çalışma yapma imkanı buldu ve bu çalışmalarını en saygın dergilerde yayınladı. Bir yandan mesleki gelişimini tamamlarken bir yandan da Amerika’da akademik ortamı ve sağlık sistemini tanıma şansını buldu.

Anatomi doktorası ve üniversite hocalığı : İhtisası sırasında anatomi çalışmalarına ağırlık verdi ve Marmara Üniversitesi’nin anatomi kürsüsünde doktora yaptı. Böylece hem tıbbın temel dallarından olan anatomide akademik kariyere başlamış oldu hem de anatomi bilgisini en üst düzeye çıkararak cerrahi tekniğini geliştirme şansı yakaladı.

Kremler Estetik Operasyonun Yerini Alabilir mi?


Kozmetik dünyası bize sonsuz gençliği verecek mucizenin peşinde koşuyor ve her geçen gün yepyeni ürünler piyasadaki yerini alıyor. Peki, sadece krem kullanarak taze ve mükemmel bir cilde kavuşmak mümkün mü?

Cildimiz neden yaşlanıyor? Bu sorunun yanıtı tam olarak verilmiş olmasa da en iyi bilinen şey yaşlanma sürecinde sadece genetik faktörlerin rol oynamadığı. Yaşlanmayı tetikleyenfaktörler arasında UV ışınları, hava kirliliği, stres ve sigara gibi etkenler de var.Serbest radikallerin saldırıları da erken yaşlanmada önemli bir sebep. Serbest radikaller, vücudun yaklaşık 100 trilyon hücresi tarafından sürekli üretiliyor.

Pahalı krem mucize mi?
Güneşten korunmak, sigara içmemek ve alkol tüketimine dikkat etmek cilt güzelliğini uzun süre korumak isteyenlerin ilk yapması gerekenlerden. Kozmetik bir ürünün diğerine göre daha pahalı olması her zaman daha etkili maddeler içerdiği anlamına gelmiyor. Marketlerde satılan ve gerçekten çok kaliteli olan markalar da var. Fiyatlarının uygun olması bir pazarlama stratejisi. Yani fiyatı uygun olan ve markette satılan bir ürünle fiyatı daha pahalı olan ve parfümeri de satılan bir ürünün içindeki maddeler benzeyebiliyor. Ancak ürünlerin pahalı olmasının nedeni sadece ambalajları ve reklâmlarında boy gösteren ünlüler değil. Bu ürünler için birçok laboratuvar testleri yapılıyor ve ortaya çıkarılmaları için de çok uzun bir dönem geçiyor. Ayrıca bu ürünlerin içinde elde etmesi çok güç olan maddeler bulunuyor.

Kendileri küçük, iddiaları büyük!
Kırışıklara, lekelere karşı etkili

OHT Peptide 3’ün, formülündeki 3 Ana peptide kombinasyonu ile kırışıklıkların, sonradan oluşmuş lekelerin ve yara izlerinin giderilmesine yardımcı olduğu söyleniyor. Ürünün içeriğinde yer alan peptidler cilt hücrelerini daha fazla kolajen üretmesi için harekete geçiriyor.

Cildi yeniliyor

Kinerase profesyonel cilt bakım serisi mavi anemon çiçeğinden elde edilen ve bitkilerin büyüme faktörü olan “kinetin” içeriyor. İnsan vücudunda da bulunan bu madde, çalışmayan hücreleri çalışmaları için uyarıyor. Ürünün, ince çizgileri kırışıklıkları gözle görülecek kadar gerilettiği söyleniyor.

Lifting yapıyor

Vichy LiftactivPro Serum’un cilde anında, yüzde 22 oranında sıkılık verdiği ve lifting etkisi yarattığı belirtiliyor. Vichy uzmanlarının verdiği bilgiye göre, sıkılık kazanan cilt daha genç, daha aydınlık ve daha pürüzsüz görünüyor. 1 ay sonunda kırışıklıklar da yüzde 23 oranında azalıyor.

Cilt dokusunu mükemmelleştiriyor

Lancome Primordiale Cell Defense Serum’un, cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin yüzde 99’unu durdurduğu ve böylelikle oksidasyon ve yaşlanmaya karşı savaştığı belirtiliyor. Lancome uzmanları, ürünün, fark edilir şekilde cilt dokusunu pürüzsüzleştirip, mükemmelleştirdiğini ve kırışıkları giderdiğini belirtiyor.

Güçlü antioksidan içeriyor

Zeytin yaprağı konsantresi ve saf zeytinyağı ekstreleri içeren Biotherm Age Fitness Power 2, sadece 8 gün içinde ince kırışıkları fark edilir şekilde azaltabileceğini iddia ediyor. Zeytinağacının güçlü antioksidan özlerini içeren ürünün, cilde daha parlak bir görünüm verdiği belirtiliyor.

Yorgunluk belirtilerini azaltıyor

Visifirm; gözlerde oluşan koyu halkalara, kırışıklıklara ve gözaltı şişkinliklerine karşı Puffy Eye Relief’i öneriyor. Kremin ciltte stres, uykusuzluk, yaşlanma ve yorgunluk belirtilerini azalttığı söyleniyor.

En iyi krem hangisi?

Uzmanlar bu soruyla çok sık karşılaştıklarını ve yanıtlarının çoğu zaman “Sizi en çok mutlu eden ürünü” şeklinde olduğunu söylüyorlar. Çünkü aynı üründen herkes aynı sonucu alamıyor. Cilt yapısı, cildin hassaslığı ve daha pek çok faktör üründen alınan sonucun kişiye göre farklılık göstermesine neden oluyor. Yani denediğiniz birkaç ürün arasında sizi en çok memnun edene sadık kalmanız en iyisi. Ayrıca ürün seçiminde de arkadaş tavsiyesinden çok bir uzmana danışarak hareket etmelisiniz.

İLK BEN GÖRDÜM

Ayaklar için komple bakım

Babor ayak bakımı için geliştirdiği yeni “Feetness” serisinde yer alan ürünleriyle her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Ürünlerde temel içerik maddesi olarak okaliptüs yağı ve selvi yağı kullanılmış ve en önemli özellikleri kan dolaşımını dolaşımı hızlandırmaları ve cildin yenilenmesini tetiklemeleri. Ayak maskesi - 56 YTL, Ayak banyosu 47 YTL, Ayak peelingi 75 YTL

Cilde oksijen takviyesi

Germaine de Capuccini’nin ünlü cilt bakım serisi Excel Therapy O2 yenilendi. Excel Therapy O2’nin yapısında bulunan Sitokin karışımı ve nano lipid bileşenleri, cilt yaşlanmasına karşı akıllı cilt bakım sistemi sunuyor. Ürün cildin oksijen tutma kapasitesini artırıyor ve savunma mekanizmasını güçlendiriyor.

Organik parlaklık kaynağı

Organik ürünleriyle tanınan Philip B.’den saçlar için harika bir bakım ürünü! Fındık, ceviz, fıstık, susam, badem, jojaba, zeytin yağı, ylang ylang, lavanta, ıtır yağı, gardenya yağı içeriyor ve saça ışıltı katıyor, sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. 60 ml 46 YTL

Fön saçlarınızı yıpratamayacak

Organik meyve özlerinden oluşan Organix’in Shea Butter serisinden Fön Öncesi Koruma ve Bakım Balsamı saçlarınızın fön ve diğer saç şekillendirici aletlerinden yıpranmasını engelliyor. Artık saçlarım fön, saç maşası ve diğer ısı veren şekillendiriciler yüzünden yıpranacak diye üzülmenize gerek yok. 29,5 YTL

Çok boyutlu ruj

Güçlü nem tutma özelliğine sahip üzüm çekirdeği yağı ile omega 6, omega 7 ve omega 9 yağ asitlerinin birleşimiyle dudakları koruyan Flormar Multidimensions Ruj aynı zamanda gelişmiş pigment teknolojisinin sağladığı kristal parlaklık sayesinde dolgun dudakların cazibesini ön plana çıkarıyor. 6 farklı renk seçeneği mevcut… 8.70 YTL

Dişler daha beyaz

Swissdent Xstain, sigara, çay, kahve ve kırmızı şarap kullanımından dolayı diş rengi bozulan herkese tavsiye edilen bir diş macunu. Ürünün sadece 3-4 haftalık kullanım sonrasında bile parlak beyaz dişler sağlayabildiği söyleniyor. 36 YTL

2 08 2009

Thermage (Radyo Frekans) Terapi

Hollywood aleminin “küçük sırrı” olarak kabul edilen “Thermage” İçin; neştersiz yüz germe yöntemlerinde bir devrim yarattı deniyor. Yöntemi, cilt altı dokusunun, zarar verilmeden radyo frekans dalgalarıyla ısıtılması olarak özetleyebiliriz. Thermage; Termalipo, Tripolar, Elos ve Accent gibi neştersiz yöntemlerle aynı sonucu veriyor.

Ancak, kolajen gelişiminin 3 ayda başlayıp 6–7 ayda tamamlanması bir dezavantaj. Yavaş gelen sonuçların, sabırsız hastaları ilk zamanlarda memnun etmeyeceği kesin… Sabredenlerin ise sonuca belli bir süre sonra kavuşacakları da aşikar. Radyo frekans sistemlerini uygun doz ve programlar halinde uygulamak; bazı durumlarda farklı yöntemlerle desteklemek etkiyi de arttırıyor.

Thermage ağırlıklı olarak yanak, çene ve boyun bölgesinde uygulanıyor.

Mavi Işık Terapisi

Bu yöntem cildi yakmadan ani ısı etkisiyle yanmış gibi hissettirerek hücrelerde uyarıya sebep oluyor. Böylece iyileşme mekanizması harekete geçiyor ve ciltte yenilenme başlıyor. Kontrollü bir teknoloji olduğundan emniyetle kullanıldığı söyleniyor. Cildin her türlü sorununa katkıda bulunur. Uzmanların sonuçlarından en çok memnun olduğu yöntemlerden biri.

MLS - Smartlipo -CACI Face Up

MLS yöntemi; yağları yontarak şekillendirme anlamına geliyor. Vücutta biriken ve şekil bozukluklarına yol açan yağ dokusunu şekillendirmeyi, dolayısıyla selülitleri azaltıp ve yok etmeyi amaçlıyor.

Smartlipo NdYAG cinsi cihaz ile yağ dokusu eritilmeye çalışılıyor; bazı doktorlar erimiş yağı liposuction yoluyla oradan alınıyor. Bazıları da erimiş yağı kendiliğinden temizlenmek üzere orada bırakılıyor. Kısacası; bir “liposuction” tekniği. Cilt altı dokusunun alttan lazer ve ultrason ile ısınmasıyla cildi sıkılaştırma etkisi en büyük avantajı. Küçük bölgelerde, özellikle gıdı tedavisinde tercih edilmeli.

CACI yöntemi için, mikrodermabrazyon yöntemlerinin en yenisi diyebiliriz. Bu cihazla düşük frekanslı bir elektrik akı ciltte protein sentezi sağlanıyor. 30′larmın sonunu ve 40′lı yaşlarının başını yaşayan kadınlara uygulanabiliyor Özellikle güneş lekesi, cilt lekeleri ve matlık problemleri için oldukça uygun bir yöntem. Bir miktar el hareketlerinin yardımıyla da ciltte dirilik elde ediliyor. Uzun süren seanslar sonucunda gergin ve toparlanmış bir doku elde ediliyor.

Ouantum Mikrolift

Bebekken yumuşak ve gergin olan cilt, yıllar geçtikçe susuz, kuru ve kırışık bir hal alıyor, ancak Mikrolift sayesinde bu etkiler en aza indirgenebiliyor. “Mikro akım” verilen bu Ouantum uygulamasında cildin toparlanması amaçlanıyor. Hücreler üzerinde etkili olan mikro akım, cildin kolajen ve elastin üretimini artırmasına neden oluyor, metabolizma hızlanıyor ve nemlenmeye olanak sağlıyor.

Böylece çizgilerin azalmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olunuyor. Ouantum Microlift, ameliyatsız yüz gerdirme, göz-dudak çevresi, göğüs-dekolte doku lifting, karın-yumuşak doku lifting ve el bakımı alanlarında çok etkili bir yöntem.

Cryolift

Estetik operasyon ihtiyacını geciktiren formül olarak 2 yıl önce Fransa’da çıktı. “Cryolift” tedavisi, cildin elastik ve kolajen lif sayısını artırılmasına yönelik enjeksiyonsuz bir yöntem. Dr. İsmail Ağar’ın da uyguladığı bu antiageing tedavisinde cilde yönelik uygulamalarda etkili antioksidan, vitamin kokteylleri ve cilt gençleştirici ilaçlar 1 İle -7 derece arasında farklı ısılarda cilde uygulanıyor. Özellikle cilt yaşlanmasının yüzdeki belirgin etki alanı olan gözaltı torbaları ve kırışıklıklar için 8 seans öneriliyor.

Arctic Peel (Cilt Soyma İşlemi)

Cilt soyma tekniklerinin en son teknoloji ürünü “Arctic Peel” ile uygulama sonrası sosyal hayata hemen dönülebiliyor. Yöntem; cildi mikron kalınlıkta kontrollü bir şekilde soyarak, sadece ölü hücre tabakasını bir kerede kaldırıyor.

Bu yönteme “Arctic Peel” adı veriliyor çünkü cilt aynen Antarktika’nın beyazı gibi beyazlıyor. Soyma işleminin üstüne hemen nemlendirici sürülünce cilt tekrar eski rengini alıyor. Ertesi sabah yüzünüzü yıkarken bu tabaka soyularak altından yumuşacık, matlığı ve kiri giderilmiş genç bir cilt ortaya çıkıyor. Bu şekilde ince kırışıklıkların ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı oluyor ve gözenekler daralıyor.

Dermolift - Endolift

Son zamanlarda estetik gündeminde sık sık karşımıza çıkan ve ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak birçok kadının yüzünü güldüren tekniklere bir yenisi eklendi: Endolift! Bu en yeni; “asma tekniği”. Endolift’i 40 yaş ve üzeri, cildi çok fazla sarkmamış herkes uygulatabiliyor. Eski asma tekniklerine göre yer çekimine karşı gelen Endolift, sarkan dokunun küçük bir delikten girerek yukarı çekilmesi ve sağlam bir yere dikilerek sabitlenmesiyle yapılıyor. Yani yüz germede dikişle yapılan asma tekniği, deri kesilmeden uygulanıyor. Lokal anesteziyle uygulanan yöntem; kaş ya da boyun kenarı gibi tek bir bölgeye yapılacaksa sadece oraya lokal anestezi yapılıyor. Ortalama iki yıl etkili olduğu söyleniyor.

Endolift, vücutta kullanılan yöntemleriyle meme, iç bacak ve popoda da uygulanabiliyor.

Mor mısır

Mor mısırın içeriğinde etkili bir antioksidan bulunuyor. Kırışıklıkları azaltıp cilde gençlik aşılıyor. Diğer yöntemlere nazaran etkisi biraz daha uzun vadede görülse de en azından bitkisel olması dikkat çekici. Türkiye’de henüz satışına başlanmasa da, Amerika’da Solgar’dan ‘South American Purple Corn’ adıyla temin etmek mümkün.

AWT (Akustik Şok Dalgası)

AWT (Akustik Şok Dalgası)
Uzun yıllardır “Akustik Şok Dalgası” tedavisi olarak adlandırılan tedavi şekliyle böbrek taşları başarıyla kırılmaktaydı. Artık bu mekanizma yağ dokusunda da etkili. Yöntem yüzeysel ve derin uygulamalar şeklinde, dert problemlerinde ve selülit gibi yağ dokusu problemlerinde kullanılıyor. Selülitin yoğun olduğu bölgelerde, kalçalar, bacaklar, karın ve kollarda uygulanabiliyor. Gebelik sırasında oluşan çatlakların görünümünün de azaltılmasına yardımcı oluyor. Kuvvetli ama hızlı ve minik darbeler şeklinde olan tedavi şekli yaklaşık 10 ile 60 dakika sürüyor.

1 08 2009

Kaş Kaldırma Estetiği


Kaşlar yerçekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların sarkması sonucunda yüzde yorgun, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir.
Kaş kaldırma estetik ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur. Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

Kaş Kaldırma Amaliyatları

Kaş yüze ve bakışlara anlam kazandıran en önemli eğelerden biridir. Yorgun veya bitkin bir bakış. yada tam aksine iddalı canlı bir bakış sağlayan en önemli yapı kaşlardır. Zaman içinde göz çevresindeki kaslar ve ve göz kapaklarının etkisiyle düşme olur.

işte bu aşağı doğru düşmeyi düzeltince daha canlı ve diri bir bakış olur. üstelik gözün dış kısmındaki kazayağı diye tabir edilen çizgileride ortadan kaldıran bir ameliyat yöntemidir.

Eskiden sıklıkla alnın yan taraflarından saç derisinden kesilerek yukarı gerdiriliyodu. Bu ameliyat tekniğinde kısa süre iyileşme elde edilirken, zamanla saç içerisindeki dikiş bölges, gerilmeye bağlı açılıyor ve yan taraflarda saçsız bir iz oluşuyordu. üstelik kaş bir kaç ay sonra düşüyodu. Bu nedenle zamanla endoskopik olarak kaş asma teknikleri gelişti. Böylece hem amliyat sınrası daha az tramva oluyor hemde ameliyat sonrası iz sorunu olmuyor. Bu ameliyatta Kaşın altından ve alnından küçük deliklerden girilerek kaş daha yukarı dikiliyor. Giderek popüler olan ameliyatların başında gelmektedir.

Estetik İçin Kapalı Ameliyat Tercih Ediliyor

Türkiye’de Özellikle Kadınların, Açık Yerine Giderek Yaygınlaşan Kapalı Ameliyatı Tercih Ettikleri Belirtildi.


Türkiye’de özellikle kadınların, açık yerine giderek yaygınlaşan kapalı ameliyatı tercih ettikleri belirtildi.

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Kardiyoloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Özdemir’in başkanlığındaki ekip, 2 kadın hastanın kalbindeki deliği kapalı şemsiye yöntemiyle kapattı.

Özdemir, merkezde şemsiye yöntemiyle toplam 5 delik kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini belirterek kapalı ameliyat olan hastaların çoğunun 1 gün sonra taburcu edildiğini vurguladı.

Son yıllarda özellikle kadınların estetikleri bozulmasın diye açık yerine kapalı ameliyatı tercih ettiğini dile getiren Prof. Dr. Ramazan Özdemir, özellikle bölge illerinden tıp merkezine başvuranların sayısının günden güne arttığını kaydetti.

Normal Burun Yapısı

Burun solunum yollarının ilk organıdır. Burundan giren hava akciğer alveollerine kadar ulaşır. Burun havayı ileten bir boru değildir. Tam aksine havanın geçişini fiziksel ve kimyasal bir denetimden geçirir. Bütün bu görevlere, burun solunum görevleri adı verilir. Buna ilaveten az miktar havada koku alma duyusunu uyarır.

Solunumun fizyolojik şartlar içinde ve tehlikesizce yapılabilmesi için, burun solunumda üç türlü rol oynar. Solunum havasını ısıtmak, nemlendirmek ve solunum havasını yabancı cisimlerden süzmektir.

Solunan havanın ısıtılması konka adını alan ve burun boşluklarını önden arkaya doğru bir takım bölmelere ayıran yapıların şişerek solunum havasının geniş bir yüzeyle temasını sağlaması ile gerçekleşirken, tozların tutulması ise burun

Yukarda saydıklarıma ilave burnun diğer fonksiyonları ise;
· Sesin şekillendirilmesinde yardımcı bir organdır.

Orta kulağın havalandırılmasını sağlar

· Sinüslerin boşalmasını sağlar

· Çeşitli refleksler ile vücudu korumaya çalışır

o Hapşırık refleksi

o Isı düzenlenmesi refleksi

o Burun akciğer refleksi

o Nazal siklus

· Tad alma ile beraber olan etkisi

· Bakterisit ve bakteriostatik etki yapmak

· Estetik

· Seks

Burun alttaki anatomik yapılarına göre şekillenir. Bunun için burun anatomisi operasyonlar öncesinde detaylı bir şekilde incelemek ve ortaya koymak önemlidir. Yapılacak olan cerrahinin planı ortaya konacak burun anatomisine göre şekillendirilecektir. Burunu detaylı bir şekilde değerlendirmek ve buna göre cerrahi planlamak yetenek ve tecrübe gerektirmektedir.

Burun anatomisinde bazı önemli noktalar vardır ki bu tanımlamalar açısından ortak dili konuşmak için önemlidir.

Estetikle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Gün geçtikçe daha fala insan estetik ameliyat yaptırıyor, hoşlanmadığı yerlerini düzelttiriyor.

Sadece siz estetik ameliyat olup olmak istemediğinize, ya da gerek duyup duymadığınıza karar verebilirsiniz. Ama bu kararı verirken ameliyat masasına yatmaya çok meraklı olmamalısınız. Ne kadar güzellik için de olsa, sonuçta bu bir ameliyat ve böyle bir karar verilmeden önce birkaç kez gözden geçirilmeyi hak ediyor.

Estetik ameliyattan ne beklediğinize iyice karar vermelisiniz ve neden ameliyat olmak istediğinize. Birçok insan gerçekten rahatsız olduğu, kendine bir kusur gibi görünen özeliklerini değiştirmek için estetik ameliyat olurken, diğer bir çoğunluksa sadece bulunduğu ortamda kabul görmek ve diğerlerine benzemek için ameliyat olmak istiyor.

Ameliyat olmayı gerçekten istiyorsanız ve ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, daha önce ameliyat olmuş insanlarla konuşmalısınız. Onlar size ameliyatın nasıl olduğunu ve öncesi ve sonrasında neler hissettiklerini anlatabilir.

Ameliyat olmayı kafanıza koyduysanız şunları göz önünde bulundurmalısınız:

• Ameliyatlar oldukça pahalı olabilir, maddi sıkıntı yaratabilir.
• Unutmayın ki risksiz hiçbir ameliyat yoktur.
• Estetik her zaman istediğiniz sonucu yaratmayabilir.
• Estetik ameliyatın öncesi ve sonrası bakım ve zaman alıcı tedaviler gerektirebilir.

Botoks Dolgu

Botoks bakteriden elde edilen bir çeşit toksindir ve en sık yüzdeki kırışıkların giderilmesi için kullanılır. Botoks sinir uçlarından gelen uyarının kasa ulaşmasını önler. Böylece örneğin yüzde alın bölgesinde uygulandığında alın bölgesindeki çizgileri oluşturan kaslar gevşer ve çizgiler düzleşir.

Ancak bazen çok derin olan çizgiler tam kaybolmayabilir. Bu durumda dlgu ile birlikte kullaınlabilir. Botoks en sık alın bölgesi, kaşlar arası, göz dışındaki kaz ayağı çizgileri, göz altı kırışıkları için kullanılır. Ayrıca dudak kenarındaki ince çizgiler için de uygulanabilir.

Botoks uygulaması 15 dakika kadar süren bir uygulama olup ilacın uygun noktalara uygun dozda enjeksiyonudur. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa istenen sonuç alınamadığı gibi istenmeyen sonuçlar komplikasyonlar da oluşabilir. Bunlar arsında en sık kaşların ve göz kapağının düşmesi sayılabilir.

Oysa doğru yapıldığında botoks ayrıca kaş kaldırma etkisi vardır. Botoks hatalı olarak fazla sulandırılırsa ya da birkaç kişiye kullanmak için az dozda uygulanırsa etkisi çok daha kısa sürebilir. Normalde botoks etkisi 3-6 ay kadar sürer. Düzenli olarak 6 ayda bir 3-4 uygulamadan sonra kırışıklıklarda azalma olabilir.

Botoks uygulandıktan sonra etkisi 3-7 günde ortaya çıkacaktır. Uyuglama sonrasında yüzde hafif pembelikler oluşabilir. Bu ertesi gün geçecektir.

Botoks ile birlikte kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asit yapısındadır. Bu madde insan vücudunda bulunan bir maddedir. Uygulama sonrasında bir miktar su çekerek biraz daha kitle olarak artar. BU nedenle dolgu bir noktada fazla kullanılmamalıdır. Dolgu maddesi etkisi 6-12 ay kadar sürer. Sonunda etkisi tamamen geçicidir. Aynı etkinin devamı için tekrarlanması gerekir.
 

güzel olmak sizinde hakkınız kadinca Blogger Template | cilt bakimi guzel | Gazete Bayramic